Isä järjesti tyttärelleen tanssiaiset kotona, jotta tämä ei jäisi paitsi tärkeästä kokemuksesta.
Marli Odgers ei päässyt koulunsa tanssiaisiin, kun koronavirus perui juhlallisuudet. Marlin isä Robby kuitenkin järjesti omat prom-tanssit tyttärelleen kotona, kertoo Good Morning America.
"Siskoni vain luuli, että tanssit on peruttu"
Marlin sisko Natalie kertoi Facebookissa, että Robby ajoitti yllätyksensä päivään, jona Marlin piti päästä tanssimaan seniorivuotensa kunniaksi.
– Siskoni vain luuli, että tanssit on peruttu. Ihana isäni pisti hänet nousemaan ylös ja lähtemään prom-tanssiaisiin tänä aamuna, Natalie kuvailee.
Anoi tanssia "isän kanssa"
Robby oli jättänyt Marlin juhlavaatteiden päälle lapun, jossa huomautti, että tanssiaiset pidetään tänään, ja anoi "yhtä tanssia isän kanssa". Marli luonnollisesti suostui. Kaksikosta kuvattiin video, jolla he tanssivat perheen kotona.
– Näitä muistoja me vaalimme ikuisesti, jopa kaaoksen ja hulluuden keskellä, Natalie kehuu.