Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tässäkö kaikkien aikojen likaisin koti? 49-vuotiaan naisen asunnosta löytyi kuolleita eläimiä, ulostekasoja ja kirppuja

0:20Ällöttävät kuvat englantilaisesta kodista – tässäkö kaikkien aikojen likaisin asunto?
Julkaistu 27.11.2018 19:13

Petra Sundell

petra.sundell@mtv.fi

Britanniassa on paljastunut järkyttävän likainen koti, jota on paikallisessa lehdistössä jopa tituleerattu mahdollisesti "Britannian likaisimmaksi". Katso kuvat asunnosta yllä olevalta videolta!

Wolverhamptonissa, Keski-Englannissa asuvan 49-vuotiaan Nicola Lissimoren kotiin saapui vierailemaan RSPCA-eläinjärjestö, kun useat ihmiset olivat soittaneet heille huolestuneina Lissimoren kissojen hoidosta.

Kun eläinsuojelujärjestön henkilökuntaa saapui paikalle, kissojen karmivat elinolot alkoivat paljastua.

Lissimoren järkyttävässä kunnossa olevasta kodista löytyi neljä kuollutta kissaa sekä kymmenen vielä hengissä. Talon tarkastajien mukaan kissat olivat todella huonossa kunnossa, riutuneita, niillä ei ollut tarjolla vettä tai ruokaa eikä pääsyä ulos.

Kissoilla oli myös useita hoitamattomia terveysongelmia.

"Yksi kauheimmista kiinteistöistä"

Koti oli niin likainen, että etuovella vilisi kirppuja ja takaovi ei auennut, koska ulostekasat tukkivat tien. Tarkastajien mukaan talossa oli niin vahva ammoniakin haju, että se sai heidän yökkäämään.

– Tämä oli yksi kauheimmista kiinteistöistä, joihin olen mennyt sisään kolmekymmentä vuotta kestäneen työni aikana, sanoi tarkastaja Dawn Burrell.

Marraskuun alkupuolella nainen todettiin syyllistyneeksi eläinsuojelurikoksiin. Oikeuden päätöksellä Lissimore ei saa enää koskaan hankkia eläimiä.

Katso kuvat asunnosta alta:

2_CATERS_FILTHY_CAT_HOUSE_03
Caters News

6_CATERS_FILTHY_CAT_HOUSE_07Caters News

7_CATERS_FILTHY_CAT_HOUSE_08Caters News

Lähteet: Mirror, Caters

Lisää aiheesta:

Kodintarkastaja löysi syyn iljettävään löyhkään keittiössä: "Oikea Ratatouille rapsakoitumassa"Amerikkalaiseläinlääkäri teki järkyttävän löydön syömisen lopettaneen kissan vatsasta: "En ole koskaan nähnyt mitään sellaista"Eläinsuojelu pöyristyi naisen järkyttävästä kodista: Ulosteen ja virtsan peittämästä asunnosta löytyi 95 kissaa, joista osa oli kuolleitaJärkyttävä video: Yli 150 eläintä riutui uskomattomissa oloissa – ei ruokaa, eikä raikasta vettä: "Eläimet makasivat omissa jätöksissään"Rikospaikkoja siivoava pariskunta löysi asunnosta 400 pussillista ulostetta ja yli 250 pullollista virtsaaNainen ei pessyt petivaatteitaan viiteen vuoteen – iljettävät seuraukset paljastuivat lääkärillä
AsuminenSiivousLuonto ja eläimetMitä ihmettä?Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Asuminen
  • Eilen14:45
    Sauna

    Joulusiivous mielessä? Älä tee näitä virheitä saunaa pestessä

  • 11.12.09:59
    Taloyhtiöt

    Taloyhtiöissä uhkaava ilmiö – laskun maksaa naapuri

  • 11.12.07:33
    Asuntokauppa

    Asuntokauppa virkistyy ja hinnat nousevat ensi vuonna, Hypo ennustaa

  • 10.12.08:45
    Vesi

    Lotraatko? Tältä näyttää vesimäärä, jonka suomalainen keskimäärin käyttää suihkussa

  • 4.12.14:15
    Ruoka

    Suomalaisten ruokailutavat syynissä: Joka neljäs syö sohvalla