Ensitreffit alttarilla -ohjelman 11. kaudella kolme paria astelee avioliittoon.
Ensitreffit alttarilla -ohjelman 11. kausi alkaa MTV3-kanavalla ja MTV Katsomossa 3. syyskuuta kello 21.
Kuusi elämänsä suurta rakkautta etsivää henkilöä on valmis menemään tuntemattoman ihmisen kanssa naimisiin.
Katso alta uuden kauden parit:
Jenni, 30, ja Jyrki, 39
Helsinkiläinen Jenni hurmaa positiivisuudellaan ja pirskahtelevuudellaan. Vakuutusyhtiön palveluneuvojana työskentelevä nainen ei jää sanattomaksi missään tilanteessa, ja naurua piisaa omien sanojen mukaan silloinkin, vaikka vitsi menisi ”vähän ohi”. Vapaa-ajallaan Jenni urheilee aktiivisesti ja näkee paljon ystäviään ja perhettään.
Jenni on ystävällinen hassuttelija, joka menee kohti päämääriään ja unelmiaan vaikka läpi harmaan kiven. Sinkkuna hän on ollut noin vuoden verran. Aiemmista suhteistaan Jenni on oppinut sen, että toisen miellyttäminen ei tuo kenellekään onnea.
Perinteiset arvot ovat Jennille tärkeitä. Parisuhteessa miehen pitää olla mies, ja nainen saa olla nainen. Puolisokseen Jenni toivoo miestä, joka osaa ottaa tilanteen haltuun, ja jonka unelmien ytimessä on oma perhe ja hyvä parisuhde. Avioliitto on Jennille pyhä asia, jonka hän haluaa kokea vain kerran elämässään.



