Åbergin Linjojen bussikuski Raimo on kerännyt paljon kiitosta sosiaalisessa mediassa omalaatuisesta palvelustaan.
Katso video: MTV Uutiset matkasi Raimon kyydissä linjalla 565. Matkalla kuultiin niin vanhan ajan koulutusjärjestelmästä ja oikeaoppisesta stop-napin painamisesta.
Juttu on julkaistu ensimmäisen kerran lauantaina 24. marraskuuta 2018.
Jo vuonna 2017 sosiaalisessa mediassa levisi videoita bussikuskista, joka kertoo tarinoita elämästä, historiasta ja ympäröivästä maailmasta vaikka ilman mikrofonia kuskin kopista kailottaen.
Kyseinen kuski on Raimo, "maalaiskuski", kuten haluaa itsensä esitellä. Hän ei halua esiintyä julkisuudessa sukunimensä kera.
Mutta kyytiin saa tulla, kuvatakin!
Lue lisää: Bussikuski Raimosta tykkäävät niin rouvat, herrat kuin nuoretkin – tuoreet kehut saivat pomon leipomaan taas tuoretta pullaa koko tiimille: "Kyllä sen verran pitää panostaa"
Raimo ajaa bussia pääkaupunkiseudulla Åbergin Linjoilla.