Pian tauolle jäävä Sexmane seurustelee laulaja Mirellan kanssa.
Artisti Sexmane, oikealta nimeltään Max Sene esiintyi Flow-festivaaleilla sunnuntaina 10. elokuuta. Artisti kertoi olevansa jännittynyt ennen keikkaa, mutta samaan aikaan myös odottavaisin mielin.
– Uskon, että jengi tulee nauttimaan. Toivon, että itsekin pystyn nauttimaan, Sene kertoi MTV Uutisten haastattelussa Flow-festivaaleilla.
Senellä on takanaan kiireinen keikkakesä ja hän kuvailee antaneensa keikoilla vielä enemmän kuin aikaisemmin, sillä syyskuussa hän jää tauolle keikkalavoilta. Sexmane avaa MTV Uutisten haastattelussa taukonsa syitä.
– Tuntuu, että olen tehnyt viisi tai kuusi vuotta todella paljon. Neljä albumia ja laskeskelin, että yli sata biisiä, UMK, jäähallia eli lähes kaiken, mistä olen voinut unelmoida. Keväällä minulla oli vähän vaikeampaa ja paloin vähän loppuun. Siitä huomasin, että okei, nyt on hyvä pitää breikkiä.
– Uskon, että tämä tekee hyvää.
Yllä olevalla videolla Sene kertoo, oliko hänen vaikea tehdä päätös tauosta ja mitä hän aikoo sen aikana tehdä.

