Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Sergey Hilman linjaa: Tällaiseen tosi-tv-ohjelmaan hän ei enää osallistuisi

10:02Sergey Hilman ja Sauli Koskinen julkisuuden ytimessäKatso koko haastattelu: Sergey Hilman ja Sauli Koskinen julkisuuden ytimessä
Julkaistu 09.08.2025 07:30
Toimittajan kuva
Alexia Tänav

alexia.tanav@mtv.fi

Sergey Hilman kertoi Huomenta Suomen haastattelussa, että on tehnyt itselleen säännön tosi-tv-ohjelmiin osallistumisen suhteen.

Mediapersoonat Sauli Koskinen ja Sergey Hilman vierailivat Huomenta Suomen haastattelussa keskustelemassa muun muassa julkisuudesta, tosi-televisiosta sekä heidän yhdessä luotsaamastaan The Real Guys -podcastista. 

Koskinen tuli tunnetuksi osallistuttuaan Big Brother Suomi -tosi-tv-ohjelmaan vuonna 2007, kun taas Hilman nousi julkisuuteen Marko Björs - Rakkauden seikkailu -ohjelmasta vuonna 2022. He molemmat ovat sittemmin olleet tuttuja kasvoja Suomen tosi-tv-kentällä.

Koskinen arvelee, että vaikka hän oli Big Brother -ohjelmaan hakiessaan eniten kiinnostunut itse kilpailusta ja kokemuksesta, on myös julkisuus kiehtonut häntä, sillä hän viihtyy sen valokeilassa edelleen. 

– Minä aina päätän jossain vaiheessa, että nyt en enää osallistu mihinkään ohjelmiin, mutta olen todella kilpailuhenkinen ihminen, ja sitten kuitenkin taas päädyn johonkin realityyn, hän naurahti Huomenta Suomen sohvilla.

1.04768332Sergey Hilman ja Sauli Koskinen luotsaavat yhdessä The Real Guys -podcastia.All Over Press

Lue myös: Tästä kauneusoperaatiosta miehet kyselevät Sergey Hilmanilta eniten: "Tosi iso tabu miesten maailmassa"

Hilman puolestaan kertoi, että päätyi televisioon "puolivahingossa" ja tykästyi. 

– Tosi-tv on niin hauskaa. Minäkin mietin välillä, että ovatko ihmiset ihan kyllästyneitä, jos menen taas johonkin tv-ohjelmaan. Sitten kuitenkin mietin, että nämä ovat niin uniikkeja ja hauskoja kokemuksia, niin kyllä minä menen niin pitkään kuin pyydetään, Hilman sanoi. 

Mihin tahansa tosi-tv-ohjelmaan Hilman ei kertomansa mukaan kuitenkaan enää lähtisi. Hän on tehnyt asian suhteen yhden linjauksen.

– Nyt minulla on semmoinen sääntö, etten mene enää mihinkään, missä minulla ei ole mahdollisuutta harjata hiuksiani. Selviytyjät oli sen verran raju kokemus. Minusta on nyt niin paljon rumia kuvia internetissä, että jatkossa haluan vain kauniita, imartelevia kuvia, hän sanoi.

Katso Sauli Koskisen ja Sergey Hilmanin haastattelu kokonaisuudessaan yllä olevalta videolta!

Lisää aiheesta:

Kari Kanala sai vaimoltaan nasevan kommentin liittyen Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa antamiinsa neuvoihinNoora Karma ei aikoinaan antanut lastensa katsoa tv-ohjelmaansa – näin jälkikasvu arvioi äitinsä tv-esiintymisiä nykyisin Kristian Heiskari haukkuu reality-ohjelmien pienet palkat – aikoo lopettaa tv-työtTositelevisiotähti Sauli Koskinen viestittelee Adam Lambertin kanssa yhä muutamia kertoja kuukaudessa: "Tulee aina olemaan mulle rakas ihminen"Aiemmin julkisuutta karttanut Sanna Ukkola nähdään taas reality-ohjelmassa – kertoo nyt, miksi päätti tehdä täyskäännöksen13 vuotta sitten Niko Saarinen työskenteli Lidlissä, eikä haaveillut julkisuudesta – kaikki muuttui yhdessä yössä: "Minut laitettiin lampaana susien suuhun"
Sergey HilmanSauli KoskinenHuomenta SuomiTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Sergey Hilman
  • 8.6.14:47
    Race Across the World Suomi

    Sini Sabotage ja Sergey Hilman tunnelmoivat Race Across The World Suomi -voittoaan: "En olisi halunnut tehdä tätä kenenkään muun kanssa"

  • 7.6.20:55
    Race Across the World Suomi

    He ovat Race Across the World Suomi -ohjelman voittajat

  • 31.5.17:58
    Päättäjäiset

    Tunnetut suomalaiset muistelevat omia lakkiaisiaan – tunnistaisitko?

  • 20.5.16:30
    Kauneusleikkaukset

    Tästä kauneusoperaatiosta miehet kyselevät Sergey Hilmanilta eniten: "Tosi iso tabu miesten maailmassa"

  • 20.5.06:01
    Kauneusleikkaukset

    Mediapersoona Sergey Hilman kauneusleikkauksista: "En halua, että kukaan tekee sitä itselleen"