Seksitutkimus paljastaa, mitä naiset tarvitsevat sängyssä – tulos tuskin yllättää naisia
Tämän tiedon selvittämiseen ei välttämättä olisi tutkimusta tarvittu, jos naisilta kysytään.
Indianan yliopiston tutkijat ovat luultavasti monen naisen mielestä tehneet turhaa työtä selvittäessään, että naiset kaipaavat klitoriksen stimulaatiota seksin aikana.
Tutkijat tarkastelivat tutkimuksessaan tuhatta naista ja saivat selville jotain, minkä jokainen nainen on tiennyt aina: 73 prosenttia naisista kertoi tarvitsevansa suoraa klitoriksen stimulointia yhdynnän aikana saavuttaakseen orgasmin tai haluavansa sitä siksi, että orgasmi tuntui silloin paremmalta.
Tutkimustulokset esiteltiin Journal of Sex & Marital Therapy -julkaisussa.
Yksi ja sama tapa ei kuitenkaan sovi kaikille. 64 prosenttia naisista totesi nauttivansa klitorikseen kohdistetusta ylös-alas-liikkeestä, 52 prosenttia kertoi pitävänsä pyörivästä liikkeestä.
Tutkimusta johtaneen miespuolisen tutkijan Brian Dogden mielestä tutkimustulokset haastavat väärän, mutta yleisen luulon siitä, että on olemassa universaaleja seksiliikkeitä, jotka toimivat kaikille.
New York Post vitsailee, että muut tutkijat Dodgen tiimistä, jotka ovat kaikki naisia, eivät olleet vapaina antamaan kommentteja, sillä heillä oli liian kiire huutaa miehelle: "Niinhän me sanoimme!"
Lähteet: New York Post,Newsweek
***

Uusimmat
-
23:37
Sinn Fein -puolueen johtaja pyysi anteeksi yli 40 vuotta sitten tapahtunutta räjäytysmurhaa
-
22:49
Real Madrid, Liverpool ja useat muut suurseurat sopineet uuden Superliigan perustamisesta – Uefa uhkaa kovilla seurauksilla
-
22:37
Venäjän vastaveto: Karkottaa 20 Tshekin suurlähetystön työntekijää - "Ei-toivottuja henkilöitä"
-
22:17
F1-kausi 2021: Tulokset ja MM-pisteet
-
22:16
Mika Aaltola: Putin viis veisaa läntisen Euroopan reaktioista
-
22:14
F1-kausi 2021 – tässä tallit, kuljettajat, kisakalenteri, lähetykset ja tulokset
-
21:49
Kesäisiä lukemia luvassa: Harvinaisen lämmin sää jatkuu alkuviikolla
-
21:32
Kimi Räikköseltä vietiin MM-pisteet: Alfa Romeo -kuskille kova rangaistus Imolassa
-
21:22
Suomalaispuolustaja avasi KHL-finaalit syöttöpisteellä – kotietu heti murskaksi Moskovassa
-
21:18
Viro saamassa koronapassin valmiiksi: Laajeneeko myös Suomeen?
-
21:03
Katie Pricen teini-ikäinen tytär näyttää nukelta täydessä meikissä – lapsen äidillä ja isällä täysin erilaiset kasvatustyylit
-
20:59
Lääkäri selittää, miksi koirat haistelevat ihmisten haaroväliä
-
20:49
Sankarikoira näki kaverinsa räpiköimässä uima-altaassa – valvontakamera kuvasi puolen tunnin koskettavan pelastusoperaation
-
20:47
Ulkoministeri Haavisto: Navalnyin saatava hoitoa viipymättä – "viesti on hyvin selvä"
-
20:29
MTV Uutiset Meksikon rajalla: Siirtolaisten määrä kasvaa – viime kuussa lähes 20 000 lasta pyrki yksin Yhdysvaltoihin
-
20:24
Robert Heleniuksen puolalaisvastustaja on kyllästynyt odottamaan – vihjailee jo muista otteluista: "Minun pitää ansaita rahaa"
-
20:22
Nasan kopteri Marsissa valmistautuu uudestaan historialliselle ensilennolleen: Ensimmäisiä kuvia ehkä jo huomenna
-
20:16
Toto Wolffilta tuima vastaus Valtteri Bottasta syyttäneen George Russellin vihjailuihin – "Tuo on täyttä p*skaa"
-
20:00
Mustasukkainen Salkkarit-hahmo käyttää tilaisuuden hyväkseen – paljastaa ikävän totuuden entisestä kumppanistaan
-
19:51
Lilly tilasi potentiaalisen häämekon, mutta se ei ihan vastannutkaan nettikaupan kuvaa – tätä tuskin nähdään alttarilla
-
Lataa lisää