Puolan MM-rallin alla kolaroinut Sebastien Ogier on antanut päivityksen voinnistaan.
MAINOS
MM-ralli yksinoikeudella
MTV Katsomossa!Kreikan MM-ralli 26.–29.6.
To: EK1 klo 18.05
Pe: EK:t 2–7 klo 7.28 alkaen
La: EK:t 8–13 klo 8.22 alkaen
Su: EK:t 14–17 klo 8.03 alkaenKaikki suorat ajolähetykset MTV Maxilla ja MTV Katsomossa kaudella 2025.
Ogier kolaroi siviiliauton kanssa Puolan MM-rallia edeltävinä päivinä. Ogier joutui kolarin vuoksi sivuun koko rallista ja ranskalaistähden korvasi pikahälytyksellä Puolaan kutsuttu Kalle Rovanperä.
LUE MYÖS: Rovanperä, Latvala, Ogier, Kankkunen – Toyota marssitti ykkösketjun klassikkotapahtumaan
Ogier palaa ensi viikonloppuna ajotehtäviin, kun MM-rallikausi jatkuu Latviassa. Ranskalaismestari antoi viikko ennen h-hetkeä päivityksen voinnistaan.
– Voin ilokseni ilmoittaa, että Puolassa sattuneiden ikävien tapausten jälkeen, minä ja Vincent olemme jälleen kunnossa Latvian MM-rallia ajatellen. Minulla oli hauskaa tällä viikolla Goodwoodissa ja tänään Suomen MM-rallin valmisteluissa. Odotan innolla paluuta kilpailemaan, Ogier kirjoittaa X-tilillään.
Latvian MM-ralli ajetaan 18. – 22. heinäkuuta.