Salkkareiden nettisarjassa, Pihlajakadun tuhmat tädit, nähdään eroottinen tanssija Annemari Laaksonen.
Salattujen elämien nettisarjassa, Pihlajakadun tuhmat tädit, nähdään ensimmäisen kauden tapaan rohkeita kohtauksia ja räävitöntä menoa.
Ensimmäiseltä kaudelta tutun naisnelikon Camilla (Noora Rinne), Monica (Irina Vartia), Eva (Tiia Elg) ja Linda (Monika Lindeman) lisäksi nettisarjassa seikkailevat uudet kasvot Annemari Laaksonen ja Tino Virta.

Laaksonen esittää sarjassa strippari Tamaraa, joka laittaa temperamenttisella olemuksellaan naiset ruotuun. Laaksonen on tosielämässä itsekin ammatiltaan eroottinen tanssija. Hän esiintyy taiteilijanimellä Donna Heart.
Laaksonen mietti pitkään, ennen kuin uskalsi toteuttaa haaveensa stripparin ammatista. Sitä ennen hän opiskeli ensin lähihoitajaksi, siitä edelleen hammashoitajaksi ja lopulta suuhygienistiksi. Nyt hän on kuitenkin uskaltanut heittäytyä täysin unelmansa vietäväksi.
– Iän myötä sain rohkeutta, mutta siihenkin meni noin 10 vuotta. Vasta sitten uskalsin lopettaa suuhygienistin työt kokonaan ja alkaa tehdä stripparin töitä omalla nimelläni, Laaksonen kertoo.
Eroottinen viihdemaailma vei Laaksosen sydämen jo kauan sitten. Hän rakastaa esiintyä ja tehdä ihmisille hyvän mielen.
– Ammatissa saa laittaa itsensä täysin likoon. Siinä ollaan alasti ihmisen edessä. Alastomuus on luonnollista, ja tarjoamme viihdykettä niille, jotka sitä haluavat, Laaksonen kertoo.
Hänen mukaansa stripparin ammattiin liittyy paljon ennakkoluuloja ja vääriä käsityksiä.
– Ihmisillä on aika likaisia kuvia tästä työstä. Ajatellaan, että asiakkaat ovat töykeitä, vanhoja ja likaisia. Sen lisäksi ajatellaan, että strippariksi aletaan vain rahan vuoksi. Kuvitellaan, että meidät on pakotettu tähän työhön tai että olemme huumeiden käyttäjiä, Laaksonen sanoo.
