Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Salkkareiden Esko Kovero ja Sara Parikka näyttelijän työstä: "Usein sitä näkee vain omat virheensä"

7:06Salattujen elämien Esko Kovero ja Sara Parikka kertovat sarjan syyskaudesta
Julkaistu 21.08.2017 13:56

MTV VIIHDE

Esko Kovero kertoi Huomenta Suomessa, että hänen pitkään näyttelemästään hahmosta on tullut osa häntä.

Näyttelijä Esko Kovero esiintyi maanantaiaamun Huomenta Suomessa näyttelijäkollegansa Sara Parikan kanssa. Koivero on näytellyt Salatut elämät -ohjelmassa Ismo Laitelaa jo 19 vuotta, eli sarjan koko olemassaolon ajan. Myös Sara Parikka on ollut sarjassa pian 10 vuotta.

Molemmat kertovat, että katsovat itsekin silloin tällöin Salkkareita erityisesti kehittyäkseen työssä.

– Useinhan sitä näkee vain omat virheensä televisiossa, Kovero naurahtaa. 

Uusi sivusto avattu!
Kaikki Salkkarit-uutiset kätevästi salatutelämät.fi-saitin alla! 

Kovero kertoo sarjan työyhteisön olevan suuri syy siihen, miksi ohjelmassa näytteleminen viehättää häntä edelleen. Hänen mukaansa myös Ismo on kasvanut ajan saatossa osaksi häntä.

– Olen joskus sanonutkin, että sarja on kuin toinen koti. Laitelan keittiö, olohuone ja veikkauspöytä ovat kyllä tulleet tutuksi ja ovat myös osana minunkin elämääni.

Näyttelijän mukaan Salatut elämät on hyvin vahvasti kiinni tässä päivässä ja ottaa usein kantaa moniin ajankohtaisiin yhteiskuntaa puhuttaviin asioihin. Kovero ei ihmettelisi sitä, että jossakin tulevassa jaksossa viitattaisiin viikonloppuna Turussa tapahtuneisiin puukotuksiin.

– Salkkarit pyrkii aika hyvin seuraamaan tätä aikaa, mitä tällä hetkellä tapahtuu maailmassa.

Tulevasta kaudesta Kovero ei suostu vielä paljastamaan kovinkaan paljoa.

– Sarjaa seuraamalla kaikki ongelmat ratkeavat!

Salatut elämät palaa MTV3-kanavalle 21.8 klo 19.30!

Lisää aiheesta:

Näitä paikkoja suosikkinäyttelijä Esko Kovero välttelee: "Olen suojellut itseäni"Tästä rajusta Salkkarit-kohtauksesta Miska Haakana kuulee katsojilta – ihmiset pelkäävät lähestyä: "Monesti kuulee, että uskaltaako tulla juttelemaan"Esko Kovero on näytellyt Ismo Laitelaa jo 24 vuotta – tästä repliikistä kaikki alkoi Esko Kovero koki yksinäisyyttä, kun hänen vastanäyttelijänsä oli tauolla sarjasta: "Perheenjäsen lähti pois"Ismo Laitelaa Salkkareissa esittävä Esko Kovero sarjan juhlajaksosta: "Yksi suurimpia tapahtumia työurallani"Kurkkaa kulisseihin! Tältä näyttää Salkkarit-näyttelijä Oona Kareen työpäivä
Sara ParikkaEsko KoveroSalatut elämät

Tuoreimmat aiheesta

Sara Parikka
  • 3.10.13:55
    Mikko Parikka

    Sara ja Mikko Parikan vauva syntyi!

  • 14.8.14:36
    Elämä lapselle

    Elämä Lapselle -hyväntekeväisyyskonsertti ensimmäistä kertaa Turussa – mukana nämä Suomen eturivin artistit

  • 10.6.17:15
    Salatut elämät

    Podcast: Tuntematon nuhteli Johanna Puhakkaa saunan lauteilla: "Älä ole niin ilkeä..."

  • 7.6.17:40
    Mikko Parikka

    Mikko ja Sara Parikalle esitettiin tökeröitä kysymyksiä, kun heidän esikoisensa syntyi: "Nyt ei ole kukaan kysellyt"

  • 25.5.14:04
    Johanna Puhakka

    Johanna Puhakka hempeilee näyttelijäpuolisonsa kanssa – jakaa vinkkinsä kumppanin valintaan