Muusikko Roope Salminen kertoo MTV Uutisten haastattelussa saaneensa hämmentävää palautetta uuden kappaleensa myötä.
Roope Salminen & Koirat -yhtye julkaisi uutta musiikkia kolmen vuoden tauon jälkeen. Bändin keulakuva Roope Salminen kertoo videolla, että Sen pituinen se -kappale on poikinut erikoista palautetta kuulijoilta.
–Aika paljon on tullut koskettavaa ja liikuttavaa palautetta, mutta kyllä me on muutama parisuhdekin tässä ehditty rikkomaan. Minulle on tullut tähän aamuun mennessä seitsemän viestiä, että: ”Kuuntelin tämän kappaleen ja ymmärsin parisuhteeni tulleen tiensä päähän. Ehkä tämä satu on parempi jättää tähän”.
Lue myös: Roope Salminen julkaisi yhteiskuvan pappansa kanssa, jonka löysi tv-ohjelman avulla – somessa herkistyttiin: "Kyyneleet virtasi"
Salmisen mielestä eroviestit ovat hyvä asia.
– Haluan ajatella, että jos joku parisuhde on ollut sellaisessa jamassa, että tämän kappaleen kuuleminen on se korsi, joka katkaisee kamelin selän, niin ehkä se on parempi lopettaa.
