Rengasvaras yritti kaasuttaa tiehensä poliisien saavuttua – täydellinen aivopieru päätti pakomatkan lyhyeen
Pako päättyi ennen kuin se ehti edes alkaa.
23-vuotias mies pidätettiin Washingtonissa, Yhdysvalloissa viime tiistaina sen jälkeen, kun hän oli käynyt anastamassa renkaat autoliikkeen pihassa seisseestä autosta.
Tapauksesta uutisoi seattlelainen uutiskanava Kiro7.
Poliisi sai hälytyksen Bellevuessa sijaitsevaan autoliikkeeseen paikallista aikaa varhain aamulla. Virkavallan saavuttua pelipaikoille mies loikkasi omaan autoonsa ja yritti kaasuttaa tiehensä.
Ainoa ongelma oli, että hän oli jo nostanut autonsa tunkilla ylös. Ajoneuvo ei siis liikahtanut yhtään mihinkään kaasupolkimen runttaamisesta huolimatta.
Mies oli ollut aikeissa vaihtaa mustasta Dodge Challengerista irrottamansa renkaat suoraan omaan punaiseen Dodge Challengeriinsa, mutta poliisin saapuminen sai kaverin pasmat sekaisin.
Miehen autosta löytyi myös ladattu käsiase, joka oli varastettu.
Lähde: Kiro7, Bellevue Police
Uusimmat
-
23:38
Armand Duplantis venytti jälleen huipputuloksen
-
23:25
Hiihdon MM-kultaa Suomeen! Niko Anttola on maailmanmestari
-
23:07
Yhdysvallat sallisi Venäjän paluun kansainväliseen urheiluun
-
23:02
Radioaktiivinen kapseli oli hukassa Australiassa yli kaksi viikkoa ennen kuin se kuin ihmeen kaupalla löytyi – miten näin voi tapahtua?
-
22:57
Tulitko huijatuksi? Poliisilta kattava muistilista – näin tunnistat huijauksen ja varaudut siihen
-
22:52
Helsingin Sepänmäen rivitalopalo saatu sammutettua – jälkivartiointi jatkuu aamuun
-
22:44
Belgialaispari jätti karusti lentoliputtoman vauvansa lähtöselvitykseen – pari juoksi pokkana lähtöportille
-
22:05
Entinen F1-kuski Jean-Pierre Jabouille on kuollut
-
21:45
Roope Taponen vakuutti jälleen HIFK:n maalilla – se toi leveän hymyn huulille
-
21:24
Suuret yhtiöt kertoivat tänään muhkeista voittopoteista, mutta epävarmuuksia on yhä paljon – taantuma kummittelee näköpiirissä
-
21:20
WSJ: FBI etsii Yhdysvaltain ex-varapresidentti Mike Pencen kotoa lisää salaisiksi luokiteltuja asiakirjoja
-
21:05
HIFK:n älytön pisteputki sen kuin venyy, nyt tipahti todella makea päänahka – näin SM-liigassa pelattiin torstaina
-
21:05
Ensimmäinen pudotus Muodin huipulle -kisassa – näin suunnittelija reagoi!
-
21:02
Inarissa kuvataan sarjaa, jonka budjetilla tuottaisi jopa 50 kotimaista elokuvaa – MTV Uutiset paikalla maailmanluokan kuvauksissa
-
21:00
Mikä Muodin huipulle -luomuksista oli suosikkisi? Äänestä!
-
20:35
HIFK virittelee kovaa temppua SM-liigassa – nyt näytti ylivoima melkoista vaarallisuuttaan
-
20:17
Tarpeeksi pieniä valjaita ei löytynyt – omistaja keksi luovan ratkaisun pikkuruiselle mäyräkoiranpennulle
-
20:11
Maahanmuuttajataustaisten lasten kielitaidosta ja koulumenestyksestä heräsi huoli – suomea äidinkielenä puhuvien koulutoverien puuttuminen vaikeuttaa tilannetta
-
20:01
Lotta Harala kelpo vauhdissa Ostravassa
-
19:58
Kirkosta eronneiden määrä nousi edellisvuodesta – lukema kaikkien aikojen kolmanneksi suurin
-
Lataa lisää