Turkulaisräppäri Tippa-T päivitti Irwin Goodmanin legendaarisen hitin Ei tippa tapa. Osa miehen saamasta palautteesta on ollut suorasanaisen tuomitsevaa.
Myös Anna Abreun uudella biisillä Grindaa ja flowaa esiintyvä räppäri Tippa-T kokee, että hänellä on vahva yhteys edesmenneeseen suomimusiikin legendaan. Nuoreksi kukoksikin itseään tituleeraava räppäri kertoo, että Irwin Goodman on vaikuttanut hyvinkin vahvasti häneen ihmisenä.
– Irwin kuoli 1991 ja syntyi uudestaan mun kehoon 1992, mies pohtii, joskin hieman pilke silmäkulmassaan.
Tippa-T:n versiossa kappaleesta toistuu ainoastaan osa alkuperäisen kertosäkeestä, mutta vannoutuneimpien Irwin-fanien mielestä tämäkin on liikaa.
– Yleisesti ottaen kappaleesta on tullut hyvää palautetta. Mutta osan mielestä olen raiskannut klassikkobiisin, Tippa-T kertoo MTV.fille.
– Miksi menit pilaamaan klassikkobiisin? Olisit vaan tehnyt omia kappaleita! Sinulla ei ole mitään omia ideoita, Tippa-T luettelee karuimpia saamiaan palautteita.
Mies ei aio missään nimessä perääntyä. Hän liputtaa sen puolesta, että jokainen voi kuunnella sitä musiikkia, mistä eniten pitää.
– Mielestäni kriitiikin antajat voivat mennä kuuntelemaan alkuperäistä versiota. Eihän se ole mihinkään kadonnut, räppäri muistuttaa.

