Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Rääväsuiselle Adelelle sataa kritiikkiä – kiroili 33 kertaa yhden keikan aikana

WENN.com
Julkaistu 26.06.2016 16:29

MTV VIIHDE

Kärkkäästä kielestään tunnetun Adelen keikat eivät sovi perheen pienimpien korville. 

Laulajatähti Adele tarjoili eilen lauantaina Glastonburyssä ikimuistoisen keikan, joka esitettiin suorana myös televisiosta. Uskomattoman äänen lisäksi Adele sai paljon huomiota rumasta kielenkäytöstään. 

Keikan suorana lähettänyt yleisradiokanava BBC varoitti katsojia etukäteen siitä, että Adele saattaa kiroilla konsertin aikana. 

Varoitus ei ollut aiheeton, sillä Mirror-sivusto kertoo, että Adele kiroili puolentoista tunnin mittaisen keikkansa aikana peräti 33 kertaa.

Tämä tarkoittaa, että hänen suustaan pääsi ärräpää useammin kuin joka kolmas minuutti. Ensimmäinen kirosana kuultiin jo avauskappaleen aikana.

Runsas kiroilu herätti huomiota myös Twitterissä ja monet toruivat maailmantähteä. 


– Hyvä keikka, mutta oliko hänen pakko kirjoilla niin paljon? Sori lapset, ette voi katsoa tätä koska hän on rääväsuu.


– Olenko se vain minä, vai onko Adele sekä nolo että töykeä? Älä puhu niin paljoa äläkä etennkään kiroile. Hävettää näyttää keikkasi tyttärelleni. 


– Vau, ei Adele voi kiroilla noin rajusti BBC:llä. 

Joitakin katsojia kiroilu ei sen sijaan haitannut lainkaan, vaan päinvastoin. 


– Nautin siitä, miten Adele kiroilee ja juttelee yleisön kanssa. On kuin kaikki olisivat yhdessä pubissa tuopeilla.


– En ole fanittanut Adelea juurikaan ennen tätä iltaa, mutta nyt hän voitti minut puolelleen. Hänellä on jalat maassa, hän on hauska ja hänen kiroilunsa saa minut kikattamaan.

Lisää aiheesta:

Super Bowl -katsomossa istuneesta Adelesta tuli nettimeemi: "Paikalla Rihannan, eikä minkään muun vuoksi"Megatähden esitys euroviisufinaalissa herätti hämmennystä: "Kuulenko väärin vai eikö Madonna osaa enää laulaa lauluaan?"Fergien erikoinen tulkinta kansallislaulusta aiheuttaa hilpeyttä yleisössä – NBA-pelaajien pokka koetuksellaMadonnan kiertueen viimeisillä keikoilla sekava meno – huoltajuuskiista ratkeaa tänäänAdelen kaksi gaala-asua räjäyttivät somen – hitti vai huti?Grammy-esitykset floppasivat – Rihanna perui ja Adelen taustamusiikki petti
AdeleMusiikki

Tuoreimmat aiheesta

Adele
  • 22.6.21:03
    Seurapiirit

    Sabrina Carpenter saattaa päätyä radikaaliin ratkaisuun keikoillaan: "Tulee ärsyttämään fanejani"

  • 27.5.20:03
    Herttuatar Meghan

    Herttuatar Meghan ajautui riitaan päätoimittajan kanssa – ei päässyt halutun muotiraamatun kanteen

  • 23.12.202413:45
    Denzel Washington

    Näyttelijä Denzel Washington kastettiin suorassa lähetyksessä

  • 29.10.202407:00
    Celine Dion

    Adele hämmentyi, kun Celine Dion saapui konserttiin – julkaisi paljon puhuvan postauksen

  • 30.08.202413:24
    Lady Gaga

    Kommentti: Moulin Rouge! -musikaali on visuaalinen ilotulitus, jonka yllättävin osuus liittyy Lady Gagaan