Putouksen sketsihahmokilpailun voittaja näyttelijä Dennis Nylund vieraili Uutisaamussa kertomassa tulevista urasuunnitelmistaan.
Putouksen vuoden 2021 sketsihahmokilpailun Folke Rundqvist -hahmollaan voittanut näyttelijä Dennis Nylund kertoo saaneensa runsaasti onnitteluja voiton myötä.
– Tosi paljon tullut onnitteluviestejä. Selvästi on onnistunut, että näin aikoina on pystynyt tuomaan valoja sinne risukasaan, niin sanotusti. Kyllä se on ihmisiä piristänyt kovasti, mies kertoo Uutisaamussa.
Lue myös: Putouksen sketsihahmokilpailun voittaja selvisi! Tämä hahmo vei voiton
Vallitsevan maailmantilanteen vuoksi Folke Rundqvist -hahmo ei juurikaan pääsee kiertämään keikkapaikoille edellisten sketsihahmovoittajien tapaan.
– Me eletään tällaista digitaalista stream-aikaa. Tällaisia keikkoja on sovittu ja erilaisia videotervehdyksiä eri firmoille. Aina löytyy joku keino millä Folke pääsee hauskuuttamaan. Totta kai tämä tekee hankalaksi tämän tilanteen.
