Hyppää pääsisältöön
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista

Poliisioperaatio Helsingin Konalassa, epäilty otettu kiinni – paikalla nähty lakanalla peitetty ruumis

0:28Usean yksikön poliisioperaatio Helsingin Konalassa – tältä tapahtumapaikalla näyttääUsean yksikön poliisioperaatio Helsingin Konalassa – tältä tapahtumapaikalla näyttää.
Julkaistu 15.01.2022 22:10(Päivitetty 15.01.2022 22:41)
Toimittajan kuva
Valtteri Kykkänen

valtteri.kykkanen@mtv.fi

Poliisilla oli lauantai-iltana usean yksikön suuruinen operaatio Helsingin Konalassa Riihipellontiellä. Poliisin mukaan operaatio oli vielä osittain käynnissä kello 22 aikaan.

Tapauksen yksityiskohdista poliisi on toistaiseksi vaitonainen. Silminnäkijähavaintojen mukaan mukaan paikalla olisi nähty lakanalla peitetty ruumis. Ruumishavainnosta kertoi ensimmäisenä Iltalehti.

Poliisi kertoo Twitterissä, että se on ottanut väkivaltarikoksesta epäillyn tekijän kiinni. Poliisin mukaan sivullisille ei ole ollut vaaraa.

MTV Uutisten haastatteleman silminnäkijän mukaan paikalle saapui poliiseja ja ambulansseja muutama tunti sitten. Henkilön mukaan poliisit tekivät tutkintaa sekä sisällä kolmikerroksisessa kerrostalossa että sen ulkopuolella.

PoliisiHelsinkiVäkivaltarikoksetKotimaa
Toimittajan kuva
Valtteri Kykkänen
MTV Uutiset

Valtteri Kykkänen työskentelee uutistoimittajana MTV Uutisten Kotimaa-toimituksessa. TV- ja digisisältöjen lisäksi hän tekee juttuja Asian ytimessä -ajankohtaisohjelmaan.

Kykkäseen voi olla yhteydessä esimerkiksi juttuvinkkeihin liittyen. Hänen sähköpostiosoitteensa on valtteri.kykkanen@mtv.fi ja puhelinnumeronsa +358 40 6359015.

Lisää aiheesta:

Poliisi tutkii epäiltyä tapon yritystä Helsingin VuosaaressaPoliisilla oli epäiltyyn väkivaltarikokseen liittyvä tehtävä Helsingin LehtisaaressaPoliisilla oli suuri operaatio Riihimäellä – paikalla myös panssariautoTapon yritys Hyvinkäällä – kolme otettu kiinni, teossa käytettiin astaloaSuuri poliisioperaatio Helsingin Pasilassa – yksityisasunnossa hengen ja terveyden uhkaan liittyvä tehtäväPoliisilla etsintäoperaatio Kampin ja Ruoholahden metroasemilla – etsitty henkilö poliisin hallussa

Tuoreimmat aiheesta

Poliisi
  • 08:15
    Kadonneet

    Poliisi etsii Nakkilassa kadonnutta miestä: Oletko nähnyt tätä autoa?

  • Eilen19:12
    Vanhustenhoito

    Vanhus kuristui hoitokodissa kuoliaaksi – asiantuntija pelkää sitomisen yleistyvän: "Takana on hoivapalveluiden surkea tilanne"

  • Eilen17:02
    Keminmaa

    Kolari Keminmaassa – kuljettaja kuoli

  • Eilen14:50
    Esperi Care

    Vanhus kuristui kuoliaaksi hoivakodissa Turussa – poliisi tutkii rikosta

  • Eilen10:16
    Etsintäkuulutetut

    Euroopan etsityimpiin rikollisiin kuulunut Jesse tuotiin Suomeen – täällä asti hän piileskeli