Poliisi paljastaa takuuvarmoja sakkopaikkoja: Yli sadassa tolpassa vilkkuu joulun menoliikenteessä
Joulun menoliikennettä tarkkailee yli sata peltipoliisia.
Poliisin liikenneturvallisuuskeskuksen johtaja, ylikomisario Dennis Pasterstein on paljastanut Twitter-tilillään, missä tolpissa on joulun alla kameroita.
Poliisi on varustautunut joulun menoliikenteeseen koko nopeuskamera-arsenaalillaan, joten kamerat ovat käytössä yli sadassa tolpassa.
– Poliisi turvaa joulun menoliikennettä poliisipartioiden ja reilun sadan liikenneturvallisuuskameran voimin. Ei sakoille – kyllä liikenneturvallisuudelle, Pasterstein twiittasi.
30 kameran sijainti tiedossa
Pasterstein paljasti 30 tolppaa, joissa kameroita on takuuvarmasti perjantaista maanantaihin.
Lue myös: Löydätkö kuvasta Mersun? Sakea lumisade tekee peltipoliisin otoksista varsinaisia kuva-arvoituksia
Katso Pastersteinin twiitti alta. Jos se ei näy, löydät sen täältä.
Uusimmat
-
01:50
Real Madrid -ikonin taipaleelle ikimuistoinen päätös: kohotti voittopokaalin Pariisin yötaivaalle – hurja liuta nimiä nousi Cristiano Ronaldon seuraan
-
00:36
Real Madrid teki sen taas! Euroopan menestynein seurajoukkue juhlii dramaattisen illan jälkeen Mestarien liigan voittoa
-
00:05
Nyt hyväksyttiin! Uskomaton syöttö vapautti Real Madridin brassitähden – espanjalaisjätti otti askeleen kohti pokaalia
-
23:35
Zelenskyi: Ukraina aikoo ottaa kaiken takaisin Venäjältä – Liettuasta drone-lahjoitus Ukrainalle: MTV seuraa sotaa
-
23:34
Real Madrid tyrmistyi: maali hylättiin hämmentävän kaaoksen jälkeen – Karim Benzema oli tehdä sen taas
-
23:15
Cannesin elokuvajuhlien pääpalkinto Ruben Östlundin elokuvalle Triangle of Sadness
-
23:07
Ällistyttävä venytys – Real Madrid -vahti pelasti joukkueensa, Liverpool dominoi loppuottelua
-
23:04
Liettualaiset lahjoittivat vain kolmessa päivässä viisi miljoonaa euroa Ukrainalle – tähän lahjoitus käytetään
-
22:48
Mestarien liigan finaalin ulkopuolella kaaos – ottelu alkoi yli puoli tuntia myöhässä
-
22:30
"Tämä olisi syöttö Suomen lapaan" – hoksaako Kanada Leijonien ongelmakohdan MM-finaalissa?
-
22:17
Miten tämä on vielä mahdollista? Kari Jalosen kommentit korostavat tshekkipelaajien hölmöilyn noloutta
-
21:44
Ferrarille lätkäistiin 25 000 euron sakot – syynä hämmentävät radioviestit Carlos Sainzille
-
21:20
Liverpoolin ja Real Madridin tähtisikermät iskevät yhteen – odotetun loppuottelun avauskokoonpanot julki
-
21:12
Pelastuslaitos etsi Mynämäellä kadonneita hiehoja metsästä – yksi jäi löytymättä
-
21:00
Jääkiekon MM-kisat 2022: Otteluohjelma, tulokset ja tv-lähetykset
-
20:57
Oulunkylässä poliisioperaatio – alueen asukkaat kertovat nuorisojoukosta, poliisi ei vahvista tietoa
-
20:50
Leijonat ja Kanada etenivät finaaliin – näin MM-välieräottelut etenivät
-
20:48
Leijonat, takaisinmaksun aika! Kanada MM-finaaliin – tähän hetkeen tiivistyi Tshekin sukellus: "Idioottijuttu"
-
20:25
Huomasitko? Leijonat-kapteeni astui sivuun tärkeästä vastuusta – "Ei mennyt hyvin"
-
20:21
YK:n ihmisoikeusvaltuutettu vakuutti päässeensä tapaamisiinsa Kiinan uiguurialueella ilman valvontaa
-
Lataa lisää