Laulaja ja hänen aviomiehensä olivat puhuneet kaksi vuotta toisen lapsen tekemisestä.
Tiktak-yhtyeestä julkisuuteen noussut, nykyisin soolouraa luova laulaja Petra Gargano, 35, odottaa toista lastaan. Laulaja kertoi Domakers Finlandin 20-vuotistilaisuudessa voivansa hyvin.
– Olen joutunut koronakriisin vuoksi siirtämään levynjulkaisutilaisuuttani. Se on nyt tarkoitus järjestää lokakuun 19. päivä, pidetään peukkuja, Gargano kertoo.
LUE MYÖS: Vauvauutisia! Tiktakin Petra Gargano odottaa toista lastaan: "Kaikki on mennyt ihanasti"

Kysyttäessä siitä, että ahdistaako raskaana oleminen koronaviruksen aikakautena, on vastaus selvä.
– Siitä voi tehdä itselle ahdistavaa. En kuitenkaan voi lukittautua kotiin kokonaan, ei auta kuin luottaa, että asiat menevät miten niiden on tarkoitus mennä, tiedenkin noudattaen ohjeistuksia.
– Jos lukittautuisin kotiin, en voisi tehdä töitä ja tulisin silloin hulluksi. Oma mielenterveys on myös hyvin tärkeää tässä hetkessä.
Laulaja on ollut naimisissa kymmenen vuotta kanssa. Heillä on vuonna 2014 syntynyt -poika, josta tulee pian isoveli.
