Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kadonnutta miestä etsitty koiran ja lennokkikameran avulla Nuuksiossa – poliisi pyytää yleisön apua

Kuvituskuvaa.
Kuvituskuvaa.Lehtikuva
Julkaistu 04.06.2017 15:59

MTV UUTISET

Espoossa Nuuksion luonnonsuojelualueella on kadonnut 57 -vuotias ulkoilemassa ollut mies. Poliisin mukaan kadonnut mies oli yhteydessä läheisiinsä puhelimitse vielä lauantaina iltapäivällä. Tämän jälkeen hänen liikkeistään ei ole havaintoja.

Poliisin mukaan mies on asioinut lauantaina aamulla luontokeskus Haltiassa. Sitä ennen mies oli ollut leiriytyneenä Karjakaivon ulkoilualueen itäpuolella, mistä hänen varusteensa on löydetty.

Länsi-Uudenmaan poliisin mukaan on mahdollista, että mies on eksynyt ollessaan paluumatkalla luontokeskuksesta leiripaikalleen.

Poliisi on tehnyt alueella etsintöjä tänään. Apuna etsinnöissä on käytetty myös pienikokoista radio-ohjattavaa ilma-alusta sekä poliisikoiraa.

Kadonnutta ei ole yrityksistä huolimatta löydetty. Myös vapaaehtoinen pelastuspalvelu on pyydetty apuun.

Poliisin mukaan mies on 193 senttiä pitkä, ja normaalirakenteinen. Hänellä on ruskea tukka ja harmaa sänkiparta. Miehellä on poliisin mukaan päällään tumma takki, jossa on punaiset hihat.

Poliisi pyytää myös yleisön apua ja havaintoja kadonneen löytämiseksi. Tiedot pyydetään toimittamaan ensisijaisesti sähköpostilla osoitteeseen vihjeet.espoo@poliisi.fi

Hätätilanteessa tulee soittaa suoraan hätäkeskukseen.

Otsikkoa päivitetty 16:25

Lisää aiheesta:

Jani katosi Espoossa yli kaksi kuukautta sitten – poliisi etsii yhä20-vuotias mies on yhä kateissa Turussa – lähti lauantaina tavalliseen tapaan kävelylle ja katosi stadioniltaMies lähti eilen retkiluistelemaan Siilinjärvellä eikä häntä ole nähty sen koommin – kadonnutta etsitään edelleen helikopterien, ilma-alusten ja koirapartioiden voimin71-vuotias Arvo katosi Kaarinassa – Poliisi: Löytäminen kiireellistä terveydentilan vuoksiPoliisi pyytää havaintoja: Valtteri katosi jäljettömiin illanvieton jälkeenPoliisi julkaisi kuvan Jaakosta, 30: Mies lenkkeili äitinsä kanssa ja katosi – maastoetsinnät lopetettu
Kotimaa

Tuoreimmat aiheesta

Kotimaa
  • 21:09
    Räjähdykset

    Hotelli Joronjäljen omistaja: Räjähdyksellä saattaa olla kolmaskin uhri

  • 19:55
    Hyvän mielen jutut

    Drooni, alien vai Halloween-keiju? Outo olento tallentui Riitan mökin valvontakameraan

  • 19:18
    Mäntsälä

    Poliisi tavoitti miehen, jonka arveltiin olleen avun tarpeessa

  • 17:09
    Kuolemantapaukset

    Kaksi kuollut Joroisten räjähdyksessä – tämän poliisi kertoo nyt

  • 14:24
    Räjähdykset

    Hotellin edustalla iso räjähdys Joroisissa – pakettiauto leimahti "tulipalloksi"