Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Poliisi pyytää havaintoja: Valtteri katosi jäljettömiin illanvieton jälkeen

Julkaistu 01.02.2017 09:38(Päivitetty 01.02.2017 14:23)

MTV UUTISET

Poliisi ei toistaiseksi ole saanut havaintoja Helsingissä Kulosaaren Clubilta kadonneesta Valtteri Ihalaisesta. Poliisi pyytääkin nyt havaintoja miehen liikkeistä.

Viimeiset havainnot Valtteri Ihalaisesta, 38, tehtiin aamuyöstä sunnuntaina 29. tammikuuta Kulosaaren Clubilta, kun hän oli lähdössä hieman ennen kello neljää kotiin ystävien illanvietosta. Poliisin mukaan hän lähti Kulosaaren ostoskeskukselta joko kävellen tai kyydillä Herttoniemen suuntaan. 

Valtteri on noin 185 senttimetriä pitkä ja normaalivartaloinen. Hänellä on vihreät silmät, vaaleanruskeat hiukset ja parta. Hänellä oli katoamishetkellä yllään musta maiharimallinen talvitakki, tummat farkut ja mustat kävelykengät.

Valtteri Ihalainen 2 kadonnut
Poliisi

Rikosylikonstaapeli Anne Osmala kertoo MTV Uutisille, että etsinnät ovat toistaiseksi keskittyneet Kulosaareen ja apuna ovat olleet myös koirapartiot ja sukeltajat.

– Valitettavasti ei ole mitään uutta kerrottavaa, hän sanoo.

Mitään havaintoja ei ole Osmalan mukaan saatu. Hänen tiedossaan ei ole, että omaisetkaan olisivat saaneet mitään lisätietoja. Osmalan mukaan kellonaika on joka tapauksessa haastava.

– Jos se olisi tapahtunut eri vuorokaudenaikaan, ehkä havaintoja olisi voinut ollakin, mutta ei tämä poikkeuksellista ole, että näin ihminen katoaa.

Mahdolliset havainnot kadonneesta pyydetään ilmoittamaan virka-aikana puhelinnumeroon 0295 47 5307 ja virka-ajan ulkopuolella puhelinnumeroon 0295 41 7935 tai sähköpostilla osoitteeseen vakivaltarikosyksikko.helsinki(at)poliisi.fi.

Päivitetty klo 14.23 poliisin julkaisemalla kuvalla ja yhteystiedoilla.

Lisää aiheesta:

Missä on Helsingissä kadonnut Carlo? Poliisi: "Kaikki keinot käytössä"Lähipiiri kaipaa kuumeisesti havaintoja yli viikko sitten ravintolaillan jälkeen kadonneesta miehestä: ”Meillä on vielä toivoa löytää hänet”Nuori mies lähti baarista ja katosi – poliisi jatkaa 23-vuotiaan Martinin etsintöjä Poliisi kaipaa havaintoja Helsingissä työskentelevästä intialaisesta 26-vuotiaasta – kateissa yli viikonKaksi viikkoa sitten Espoossa kadonnutta 58-vuotiasta naista etsitään yhä – poliisille tullut vain yksi vihjeMissä on Valtteri? Katosi illanvieton päätteeksi – ”Me läheiset olemme murheen murtamia”
Kotimaa

Tuoreimmat aiheesta

Kotimaa
  • 07:14
    Finnair

    Finnair ei suostunut kuljettamaan pyörätuolia matkustamossa – asiakas syytti syrjinnästä

  • 07:00
    Uskonnot

    Tänään on pyhäinpäivä: Tiedätkö mikä se on?

  • Eilen22:43
    Vapaaehtoistyö

    Puhuva papukaija Papu ei sanonut vanhuksille sanaakaan – eikä tarvinnutkaan

  • Eilen21:47
    Kadonneet

    Poliisi etsii Siikajoelta kadonnutta miestä – on ehkä nähty kävelemässä kohti Raahea tiellä 8

  • Eilen21:02
    Liikenneonnettomuudet

    Kolarissa loukkaantunut jalankulkija sairaalaan Espoossa