Henna ei saanut Timolta viimeistä ruusua.
Bachelor 2022 -kauden päätösjakso esitettiin tiistaina 17. toukokuuta. Jännittävässä jaksossa selvisi, ketkä saavat poikamiehiltä viimeiset ruusut, ja ketkä puolestaan lähtevät Kreikan lämmöstä yksin kotiin.
Bachelorin virkaa toimittanut Timo teki valinnan Hennan ja Sonjan väliltä. Mies joutui lopulta kertomaan Hennalle, ettei voi valita tätä, ja ojensi näin ollen viimeisen ruusunsa Sonjalle.
Henna kertoo MTV Uutisille tienneensä alusta asti, että Timo tulee valitsemaan Sonjan.
– Totta kai siinä piti koko ajan miettiä, ettei voinut heittää toivoa menemään, muuten ei olisi ollut mitään järkeä olla siellä, hän sanoo.
– Mutta kun Timon silloin viimeisellä kerralla näin enkä saanut ruusua, niin kyllä siinä hymy tuli ja olin ihan tosi helpottunut, että se on ohi. En ole mitenkään siitä katkera, hän jatkaa.

