Salatut elämät -sarja alkaa pian uusin jaksoin. Syksyllä mukana juonikuvioissa piipahtaa myös tuttu kasvo, kun Sami Sykkö pääsee päivittämään erään hahmon tyylin uuteen uskoon.
Salatut elämät -sarjan syyskausi alkaa ensi viikolla. Syksyn jaksoissa tullaan näkemään myös Fashion Finlandin liiketoimintajohtaja ja päätoimittaja Sami Sykkö. Hän vierailee Pihlajakadulla varsin herkullisissa merkeissä – nimittäin päivitystä tyyliinsä vaihtavan Salkkarit-hahmon luona.
– Tulen laittamaan Kari Taalasmaan viimeisen päälle kuntoon! Sykkö paljastaa MTV Uutisille.
Tarkkasilmäisimmät varmasti muistavat, ettei visiitti Salkkareiden studiolla ole Sykölle suinkaan ensimmäinen laatuaan.
– Olen täällä jo kolmatta kertaa. Ensimmäisellä kerralla esitin hääsuunnittelijaa, kun valmistauduttiin Jutan (Maarit Poussa) ja Ismon (Esko Kovero) häihin. Toisella kertaa olin täällä isoissa muotikuvauksissa Helsingin Sanomien Kuukausiliitteeseen. Tällä kertaa minulla on taas pieni rooli ja esitän stylistiä, Sykkö kertaa.
Sykkö sanoo, ettei häntä todellakaan tarvinnut suostutella mukaan tälläkään kertaa, kun kutsu kävi.
– Heti kun laitettiin viestiä, sanoin, että ilman muuta tulen. Edellisellä kerralla kokemus oli niin hauska.



