Miehelle asennettiin tekopenis – nyt edessä on kahden viikon erektio
40-vuotias Andrew Wardle syntyi ilman penistä. Wardlelle on tehty noin sata leikkausta, mutta koettelemuksia on vielä edessä: hänen täytyy kestää kahden viikon erektio!
40-vuotias britti Andrew Wardle on neitsyt. Mies syntyi ilman penistä hyvin harvinaisen tilan vuoksi. Nyt hänelle on asennettu bioninen penis, kertoo vice.com.
Wardlelle on tehty noin sata leikkausta, mutta koettelemuksia on vielä edessä: hänen täytyy kestää kahden viikon erektio! Uusi penis on muotoiltu muun muassa miehen ihosta, lihaksista ja sylintereistä.
Kun se käynnistetään, Wardle joutuu viettämään sairaalassa kolme päivää; lisäksi toimenpide aiheuttaa kahden viikon erektion.
Wardlen suunnitelmana on pysytellä sisätiloissa, kunnes erektio on ohi. This Morning -ohjelmassa Wardle paljasti, ettei itse saanut päättää peniksensä kokoa.
Saatuaan elimen toimintaan Wardle aikoo harrastaa seksiä naisystävänsä kanssa ensimmäisen kerran. Pari seurusteli yhdeksän kuukautta, ennen kuin naisystävä Fedra Fabian sai tietää Wardlen erikoisesta tilasta.
Wardle ei ole ainoa tekopeniksen omistaja. Iso-Britanniassa asuva Mohammed Abad, 44, menetti peniksensä jo nuorena traagisessa auto-onnettomuudessa. Abadille on asennettu maailman ensimmäinen bioninen penis; hän päätyi otsikoihin kerrottuaan ensimmäisestä seksikokemuksestaan.
***


Lähde: Vice.com
Uusimmat
-
15:08
EU sai tarpeekseen Astra Zenecasta – jättää option 100 miljoonasta rokoteannoksesta käyttämättä
-
14:59
Olisitko sinä säikähtänyt? Matkustaja tallensi Chilessä pelottavan yksityiskohdan istuessaan lentokoneen kyydissä – vain hetki ennen laskeutumista
-
14:58
Hallituslähteet: Venäjä lopettamassa sotaharjoitukset Ukrainan rajan läheisyydessä
-
14:55
Yhden naisen sota Teslaa vastaan tuottamassa tulosta: "Näkymätön tappaja"
-
14:52
KalPa valmistelee suurta yllätystä, Tappara-tähden rooli vaihtoaitiossa puhuttaa – "En tiedä, onko se hyvä asia"
-
14:47
Saksa haluaa ostaa kymmeniä miljoonia annoksia Sputnik-koronarokotetta Venäjältä
-
14:45
Suomessa on jopa kymmeniä koronakuolemia enemmän kuin mistä THL tiedottaa – tästä se johtuu
-
14:44
HPK:n uusi valmennus julki
-
14:31
Maahantulon rajoituksia jatketaan 25. toukokuuta asti
-
14:29
Jan Vapaavuori MTV Uutisille: "Helsingin satamaa uhkaa kaaos kesällä" – pormestari kritisoi hallitusta taas hitaudesta
-
14:23
Jääkiekon naisten MM-kisat Suomeen?
-
14:20
Janni Hussi julkaisi hulvattoman kuvan Aamulypsyn kulisseista – kuuntelijat villiintyivät: "Ex on the beach Suomipop"
-
14:13
Helsingin päärautatieaseman taposta epäiltyä 16-vuotiasta vaaditaan huomenna vangittavaksi
-
14:07
Biden kaksinkertaistaa Yhdysvaltojen päästövähennystavoitteet vuodelle 2030 – haluaa kirittää muuta maailmaa
-
14:04
Nainen sekoitti silmätipat ja kynsiliiman toisiinsa – kohtalokas virhe maksoi melkein näön
-
13:58
Suomessa uhkaa jäädä päivittäin koronarokotteita käyttämättä – THL:n asiantuntija: "Melkein kenelle tahansa voidaan antaa niitä, jotta rokotteita ei mene hukkaan"
-
13:52
Kari Jalosta jäi Leijonat-pestissä kaivelemaan yksi asia – "Olisi voinut ehkä vähän odottaa"
-
13:52
MTV seuraa koronan etenemistä: Oulun kaupunginsairaalassa potilailla koronatartuntoja
-
13:45
Kylmäävä video – tämän takia lapsen hengen vienyt traaginen veneturma tapahtui
-
13:15
Kymijoesta löydetty vainaja on Kuusankoskelta kuukausia sitten kadonnut nainen
-
Lataa lisää