Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kuhertelua Ensitreffit alttarilla -häiden kulisseissa! Riia ja Aleksi eivät saa pidettyä näppejään irti toisistaan

6:25Kuhertelua Ensitreffit alttarilla -häiden kulisseissa! – Riia ja Aleksi eivät saa pidettyä näppejään irti toisistaanMTV Uutiset pääsi kurkistamaan Ensitreffit alttarilla -häiden kulisseihin ja sai uunituoreen haastattelun hääparilta. Mitä mieltä he ovat siitä, että toinen asuu Oulussa ja toinen Helsingissä?
Julkaistu 18.10.2023 08:02
Toimittajan kuva

Katri Utula

katri.utula@mtv.fi

MTV Uutiset oli paikalla Ensitreffit alttarilla -pari Riian ja Aleksin häissä Helsingin Katajanokalla ja haastatteli tuoretta hääparia pian avioitumisen jälkeen. Riia ja Aleksi kertovat nyt ensitunnelmistaan. Suudelmia vaihdettiin kulisseissa tiuhaan.

Katajanokan hotellissa Helsingissä avioitunut Ensitreffit alttarilla -pariskunta Riia ja Aleksi aloitti yhteisen taipaleensa erittäin läheisissä tunnelmissa.

Kaksikko ihastui toisiinsa ensisilmäyksellä jo alttarilla ja vaihtoi heti useita suudelmia tv-kameroiden ulkopuolella.

MTV Uutiset oli mukana häissä ja pääsi kurkistamaan ohjelman kulisseihin sekä haastattelemaan uunituoretta hääparia.

Lue myös: Ensitreffit-Pauliina huojentui alttarilla tavattuaan puolisonsa Matin – näki asiasta jopa painajaisia ennen häitä

Riia paljastaa haastattelussa mehukkaan yksityiskohdan hakuprosessista, jossa hänelle oli näytetty monien muiden hakijoiden lisäksi myös Aleksin kuva ja video.

– Minulle jäi casting-viikonlopusta just Aleksin kasvot mieleen, ja vähän salaa toivoin, että hääpaikalla olisi vastassa Aleksin näköinen ihminen, joten minulla oli pelkästään hyvä fiilis Aleksin nähtyäni, Riia kertoo MTV Uutisten videohaastattelussa.

Aviopari paljastaa myös, mitkä asiat molemmissa viehättivät heti alkuunsa.

Entä miten pariskunta suhtautuu siihen, että Aleksi asuu Oulussa ja Riia Helsingissä? Muodostuuko etäsuhteesta ongelma? 

Ja miten kuvaustiimin paikalla olo vaikuttaa parin mielestä häiden tunnelmaan?

Katso yllä olevalta videolta uunituoreen hääparin ja lähipiirin haastattelut!

Ensitreffit alttarilla MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla tiistaisin klo 21.

Lisää aiheesta:

Ensitreffit-pari karkasi häämatkallaan erikoiseen paikkaan: "Hävitimme kameraryhmän"Enskarit-pari vaihtoi tiuhaan suudelmia kulisseissa – Töllötuomarit pohtivat, onko intohimo ensi näkemältä hyvä asia: "Kauhealla lennolla ylös ja sitten…"Ihastusta on ilmassa! Ensitreffit-parin läheiset ovat vakuuttuneita sulhasen ja morsiamen kemiastaEnsitreffit-sulhasen äiti innostuu heti uudesta miniästään – heittää kommentin, joka saa hääparin ja muut vieraat repeämäänEnsitreffit -pari Juudit ja Tommi paljastavat MTV Uutisten haastattelussa mietteensä ensikohtaamisestaan: "Taisin vähän horjahtaa"Ensitreffit alttarilla -ohjelman tuoreella sulhasella selkeä näkemys avioliitosta: "Molemmilla saa olla omat elämät"
Ensitreffit alttarillaTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • 11.9.21:55
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-pari Iina ja Mikko olivat täysin toistensa pauloissa ensitapaamisensa jälkeen

  • 11.9.21:40
    Ensitreffeillä

    Ensitreffit-Matin ja Elisan häissä vaivaannuttava tilanne – vodcast: "Intohimo puuttuu"

  • 11.9.21:30
    TV-ohjelmat

    Vain MTV:llä: Ensitreffit-Elisa rehellisenä Matista ensitapaamisen jälkeen: "Ei tullut mitään isoa tunnetilaa"

  • 11.9.19:25
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Iina puhkeaa kyyneliin ennen häitä – tällaisen ääniviestin sulhanen lähetti

  • 11.9.16:23
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-morsian purkaa tuntojaan ystävälleen: "Se tuli yllätyksenä, että hänellä on lapsia"