Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Jyrkin taloudellinen tilanne huolettaa Ensitreffit-Jenniä: "Ei minulla ole rahkeita sellaiseen"

0:44Ensitreffit-Jenniä huolettaa Jyrkin taloudellinen tilanneJenni kokee, että he ovat Jyrkin kanssa raha-asioissa erilaisia. Katso lisää videolta.
Julkaistu 02.10.2024 06:31
Toimittajan kuva
Teresia Jokela

teresia.jokela@mtv.fi

Ensitreffit alttarilla -ohjelman viidennessä jaksossa Jenni alkaa pohtia sitä, ettei Jyrkillä ole vakituista työpaikkaa. 

Jenni ja Jyrki ovat viettäneet hyvin läheistä aikaa  Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa, mutta viidennessä jaksossa huoli valtaa Jennin mieleen. 

Jenni juttelee jaksossa isänsä Antti Muurisen kanssa, joka on huolissaan siitä, onko Jyrki nimenomaan se, joka pitää Jennistä huolen, eikä toisinpäin.

– Kunhan hän on vain ihminen, joka pitää minusta huolen, eikä taas toisinpäin. Huolettaa ihan ensimmäisenä se, ettei Jyrkillä ole vakituista työpaikkaa. Ihan jo entisenä pankkilaisena tiedän sen, ettei asuntolainaa myönnetä, jos ei ole vakituista työpaikkaa, Jenni kertoo vakavana jaksossa.  

Jenni pohtii itsekseen autossa itkunsekaisesti, ettei missään nimessä ala elättämään ketään.

– Ei minulla ole rahkeita sellaiseen. Minullakin on ihan peruspalkka, Jenni miettii jaksossa. 

Jenni kokee, että he ovat Jyrkin kanssa raha-asioissa erilaisia. Katso lisää videolta. 

Ensitreffit alttarilla alkaa MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla tiistaisin klo 21. MTV Katsomo+ -tilaajille seuraava jakso ennakkoon päätösjaksoa lukuun ottamatta.

Ensitreffeillä-vodcast MTV Katsomossa aina Ensitreffit alttarilla -jakson jälkeen tiistaisin klo 21.55. Toimittajat Katri Utula ja monimediaosaaja Tero Tiittanen ruotivat rakkauskiemuroita koko syksyn ajan.

Lisää aiheesta:

Ensitreffit-Jyrki avautuu rahatilanteestaan: "Se on realismia"Ensitreffit-Jenni ei ikävöi Jyrkiä – päällimmäisenä tunteena huoliJyrki herkistyy Ensitreffit alttarilla -työkeskustelussa: "Tulee epäonnistunut olo"Ensitreffit-parin Jennin ja Jyrkin välit rakoilevat: "Hän tekee kaiken vähän väärin"Ensitreffit-Jenni ei halua Jyrkin hakevan töitä hänen asuinpaikkakunnaltaan: "Se on liikaa"Raha voi aiheuttaa ongelmia Ensitreffit-Jennin ja Jyrkin suhteeseen: "Todella vaikea asettelu itselle"
Ensitreffit alttarillaTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • Eilen08:19
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Iina esittää puolisolleen suoran lapsikysymyksen: "Haluanko olla sellaisessa suhteessa?"

  • 25.10.14:05
    Seurapiirit

    Anniina ja Ville avioituivat Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa kuusi vuotta sitten – tätä mieltä he ovat uudesta kaudesta

  • 25.10.13:12
    Seksi ja parisuhde

    Ensitreffit alttarilla -Jannella ahaa-elämys riitelystä – "Tunteet osoittavat aina kohti tarvetta"

  • 22.10.20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia

  • 17.10.18:01
    TV-ohjelmat

    Yksi Ensitreffit alttarilla -pari ei osallistu yhteistapaamiseen – tässä syy