Juttusarjassa miehet vastaavat joka viikko lukijoiden kysymyksiin liittyen seksiin, ihmissuhteisiin ja muuhun elämään!
"Mikä on oikea aika "makuuhuonehommille", jos tahtoo, että suhteesta tulee pitkä? Jos petipuuhat on aloitettu liian aikaisin, voiko se todella lopettaa kiinnostuksen? Päättäisitkö itse tapailun vain sen takia, että nainen meni sänkyyn ”heti”?" kysyy nimimerkki nuori nainen.
Näin miehet vastasivat
"Kyllä se yleensä, ja toivottavasti, on molempien tekemä valinta, jos sänkyyn mennään. En tiedä, onko petipuuhille olemassa mitään oikeaa aikaa. Suosittelen luottamaan omaan fiilikseen. Jos se tuntuu hyvältä ajatukselta, niin anna mennä vaan. Olemme kaikki erilaisia, eikä kukaan voi etukäteen tietää, lopahtaako kiinnostus aikaisten petihommien vuoksi tai jostain ihan muusta syystä.
Avovaimoni kanssa tapasimme ensimmäisen kerran minun luonani ja hän jäi heti yökylään. En tiedä, oliko se niin harkittua, mutta alkoholilla ei kuitenkaan ollut osuutta asiaan ja hyvä niin."
–24, avoliitossa