Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Jari-Matti Latvalalta kivulias tunnustus MM-avauksesta – lähetti kuitenkin vauhdikkaat terveiset Suomesta

13:38Vieraana Jari-Matti LatvalaJari-Matti Latvala kertoi vaikeasta kaudestaan Viiden jälkeen -ohjelmassa 9. tammikuuta. /All Over Press
Julkaistu 26.01.2020 08:09

PEKKA KATAJAMÄKI

Jari-Matti Latvala on seurannut pitkästä aikaa sivusta, kun rallin MM-kausi on saatu käyntiin Monte Carlossa.

Latvala totesi kaksi viikkoa sitten MTV Urheilulle, että häneltä on kysytty tuleeko hän paikalle MM-avaukseen Monte Carloon.   

– Sen verran olen kuljettaja ja ajohalut on niin kovat, että ei pysty lähtemään katsomaan. En pysty sivusta katsomaan, kun muut ajaa, kun tekisi itse mieli olla ajamassa, Latvala tunnusti tuolloin.

Toyotan tehdaskuskina vielä viime kaudella ajanut Latvala päätti kuitenkin nautiskella vauhdin hurmasta Suomen teillä. Menopelinä toimi legendaarinen Toyota Celica.

LUE MYÖS: Jari-Matti Latvalan temppu löi Toyota-pomon ällikällä: piinaava pelko vaihtui lyömättömään tyydytykseen – "Sanat eivät riitä kuvailemaan"

34-vuotias rattimies on julkaissut Instagramissa videon, jossa hän kyydittää Celicaa suomalaisella metsätiellä.

– Toivottavasti kaikilla on hauskaa Monte Carlon rallissa! Sillä välin minä valmistaudun Ruotsin MM-ralliin, kirjoitti Latvala.

Latvalan alla on Ruotsissa Toyota Yaris WRC -auto. Kartanlukijana toimii Juho Hänninen.

Katso pätkä alta.

Lisää aiheesta:

Jari-Matti Latvala hykerteli veikeästi tulevasta – tällainen innostus on tarttuvaaToyota ajaa kilpaa Sardinian MM-rallissa – Jari-Matti Latvalalta tulikin päivitys toiselta puolelta maapalloaJari-Matti Latvala tuli uuteen vuoteen ryminällä – komeaa kyytiä näyttävällä menopelilläJari-Matti Latvala esitteli ylpeänä komeaa Toyotaansa – "En malttanut olla jakamatta"Jari-Matti Latvalalta huvittava paljastus paluustaan WRC-autoon – kartturi Juho Hänniseltä välitön palaute ajamisestaTältä se nyt näyttää – Jari-Matti Latvala esitteli ylpeänä uuden ralliautonsa väritystä
RalliJari-Matti LatvalaUrheilu

Tuoreimmat aiheesta

Ralli
  • Eilen13:19
    MM-ralli

    Maailmanmestarilta rajua tekstiä, Hyundai-tähti sivaltaa pomojaan – "Kertoo kaiken"

  • ti17:17
    MM-ralli

    Sebastien Ogier jahtaa maanmiehensä hurjaa ennätystä – näin Sebastien Loeb kommentoi

  • ti06:57
    MM-ralli

    Juha Kankkunen varoittaa Kalle Rovanperästä

  • ma11:53
    MM-ralli

    Ott Tänak nosti kätensä pystyyn – Hyundai-tähti tarvitsee lähes ennennäkemättömän ihmeen

  • ma07:01
    MM-ralli

    Nyt jysähti hurjaa tekstiä MM-rallin tallipaikoista – Ott Tänak mukana pelissä