Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Italian maajoukkuelegenda vertasi helpottavaa voittoa Hollywood-tähti Brad Pittiin: "Joskus meidän on oltava rumia, kuten minä"

2021 Getty Images
Julkaistu 11.01.2021 12:02

MTV URHEILU – REUTERS

Napoli ei voi aina olla yhtä kaunis kuin Brad Pitt, joukkueen päävalmentaja Gennaro Gattuso sanoi sunnuntaina, kun joukkue oli voittanut Italian pääsarjassa Serie A:ssa Udinesen maalein 2-1.

Napoli oli sunnuntaina suurimman osan ajasta huonompi osapuoli, mutta Tiemoue Bakayokon puskumaali yliajalla pelasti voiton Gattuson ryhmälle.

Entinen Italian maajoukkueen ja AC Milanin keskikenttäpelaaja vertasi joukkueen vähemmän kunniakasta esitystä Hollywood-näyttelijä Brad Pittin ulkonäköön. 

– Tämä joukkue haluaa aina pelata hyvin, mutta heikosti pelaaminen on joskus myös hyvä ja tarvittava asia, Gattuso sanoi Sky Sportille.

– Napoli haluaa aina olla kaunis. Emme voi olla aina Brad Pitt, vaaleilla hiuksilla ja sinisillä silmillä. Joskus meidän on oltava rumia, kuten minä.

LUE MYÖS: Zlatan Ibrahimovic, 39, ällistytti ninjalämmittelyllään – tämä liike oli hiuskarvan päässä tehdä rumaa jälkeä

Voitto oli erittäin tärkeä Napolille, joka oli voittanut vain yhden edellisestä viidestä Serie A -ottelustaan.

Joukkue on kuudentena sarjassa, tasapisteissä viidentenä olevan Atalantan kanssa ja kaksi pistettä neljäntenä olevaa Juventusta perässä.

Lisää aiheesta:

Italialaislehti: Ronaldon pröystäily oli liikaa – joukkuetoverit hylkäsivät supertähden: "Eivät voi sietää hänen etuoikeuksiaan"Kuva: Loistelias Cristiano Ronaldo näytti hapanta naamaa – Juve-luotsi Andrea Pirlo joutui selittelemäänZlatanilta odottamaton kommentti epäonnistuneen rangaistuspotkun jälkeen – "On ilmiselvää, että olen vihainen"Hirmutehot jälleen iskenyt 38-vuotias Zlatan Ibrahimovic vertaili itseään suosikkielokuvan päähahmoon: "Olen kuin hän, mutta olen aina ollut nuori, en koskaan vanha"Zlatan Ibrahimovicille hienoa historiaa uskomattomassa Milanon paikallisottelussa – Sitten "kaikki romahti”Gennaro Gattuso raivosi omilleen tappion jälkeen: ”On vaikea saada nukuttua tällaisen esityksen jälkeen”
Serie ANapoliJalkapalloUrheilu

Tuoreimmat aiheesta

Serie A
  • 28.10.14:08
    Inter Milan

    Mediat: Jalkapallotähti traagisessa kolarissa – 81-vuotias mies kuoli

  • 27.10.18:36
    Napoli

    Kevin De Bruyne loukkaantui tehdessään maalin – Napolilta nyt ikävä päivitys

  • 27.10.15:15
    Juventus

    Juventus antoi päävalmentajalleen potkut

  • 23.10.00:00
    Mestarien liiga

    Jude Bellingham ratkaisi jättiläisten kohtaamisen – Chelsea teki historiaa Mestarien liigassa

  • 8.10.15:03
    Jalkapallo

    Uefalta järisyttävä päätös – "Täysin hullua"