Huuhkajien marraskuinen Liechtenstein-ottelu on jo loppuunmyyty, mutta nopeimmat ja nokkelimmat voivat vielä saada pääsylipun Helsingissä pelattavaan, mahdollisesti historialliseen kamppailuun.
Suomen miesten A-maajoukkue on nyt lähempänä ensimmäisestä jalkapallon arvokisapaikkaansa kuin koskaan. Huuhkajat voitti tiistaina Armenian 3-0, ja kun Bosnia-Hertsegovina hävisi vielä Kreikalle, Suomi pystyy varmistamaan kisapaikkansa voitolla Liechtenstein-kotiottelussa Töölön jalkapallostadionilla 15. marraskuuta.
LUE MYÖS: Markku Kanervan lippalakki revittiin riekaleiksi Huuhkajien kopissa – "Näette erittäin tyytyväisen valmentajan"
Huuhkajat-huuma käy kuumana, ja moni haluaisi lipun Liechtenstein-peliin, mutta ne ovat olleet loppu jo pitkän aikaa.
– Kaikki syksyn pelit myytiin loppuun kesä-heinäkuun aikana, Palloliiton myynti- ja markkinointijohtaja Mikko Varis vahvistaa MTV Urheilulle.

