Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Herttuatar Catherine ja prinssi William heräävät päivittäin lapsensa erikoiseen aamurutiiniin

0:27Kohuissa ryöpytetyt herttuatar Catherine ja herttuatar Meghan astuivat yhdessä yleisön eteenMeghan ja herttuatar Cathrine astuivat julkisuuteen kohujen jälkeen.
Julkaistu 31.12.2019 16:00
Toimittajan kuva

Iriz Silander

iriz.silander@mtv.fi

@iriziriz

Britannian kuninkaallisella perheellä on erikoinen aamurutiini, josta kiitos kuuluu prinssi Georgelle.

Herttuatar Catherinen ja prinssi Williamin esikoinen prinssi George herättää kuninkaallisen perheen aamuisin kuuntelemalla hänen lempikappalettaan.

William paljasti jalkapalloa rakastavan poikansa soittavan aamuisin Three Lions -nimisen jalkapalloa ylistävän kappaleen.

LUE LISÄÄ: Herttuatar Catherine ja tytär Charlotte ja edustivat yhteensopivissa asuissa – pikkuprinsessa sulatti fanien sydämet

Kappaleen tekijä Frank Skinner kertoi The Mirror -lehden haastattelussa nuoresta fanistaan kuninkaallisten joukossa.

Hän oli tavannut Williamin Royal Variety Show’ssa, jossa tämä oli kertonut lauluntekijälle heidän aamurutiineistaan.

– Kuuntelen kappalettasi joka aamu. Oikeasti. George on soittanut sitä joka aamu MM-kisoista lähtien. Luulin, että hän olisi jo kyllästynyt siihen, mutta hän soittaa sitä yhä päivittäin, Skinner kertoo Williamin sanoneen.

Lähde: Hello.

Lisää aiheesta:

Prinssi George, 10, hullaantui kotitekoisesta herkusta, jota prinsessa Catherinen oli sittemmin pakko pyytää lisääPrinssi George joutui sotkuisiin hommiin – herttuatar Catherine paljasti pikkuprinssin yllättävän kesätyönOlisitko arvannut? Herttuatar Catherine paljasti kuopuksensa prinssi Louisin ensimmäisen sananHerttuatar Catherinelta suloinen paljastus – tätä hänen lapsensa rakastavatNäin tavallisia ovat aamurutiinit prinssi Williamin ja herttuatar Catherinen perheessä – syksyllä edessä merkittävä muutosPrinssi William vitsaili poikansa vaatimuksista: ”George ei ikinä antaisi minulle anteeksi”
Prinssi WilliamPrinsessa CatherinePrinssi GeorgeKuninkaalliset

Tuoreimmat aiheesta

Prinssi William
  • 11.9.13:49
    Prinssi Harry

    Prinssi Harry ja kuningas Charles tapasivat vihdoin – ensimmäistä kertaa kuukausiin

  • 4.9.17:31
    Prinsessa Catherine

    Prinsessa Catherine asteli julkisuuteen ensi kertaa heinäkuun jälkeen – historiallisen räväkkä tyylimuutos häkellyttää

  • 29.8.20:00
    Kuningatar Elisabet

    Yksityiskokki paljastaa edesmenneen kuningatar Elisabetin suurimman herkun: "Se oli hänen salainen paheensa"

  • 28.8.17:00
    Prinsessa Catherine

    Walesin prinssipari muuttaa uuteen kotiin – yksi erityinen sääntö pitää pintansa

  • 26.8.07:15
    Prinsessa Catherine

    Walesin prinsessa Catherine yllättää uudella hiustyylillään