Somevaikuttaja Enni Koistinen kommentoi torstain Olet mitä syöt -jaksoa Instagram-tilillään ja kertoo, että paino on laskenut edelleen.
Lääkäri Pippa Laukka häkeltyi torstaina nähdyssä Olet mitä syöt -ohjelmassa, kun graafikko ja somevaikuttaja Enni Koistinen oli onnistunut karistamaan vyötäröltään peräti 31 senttiä.
– Portaikosta asteli aivan tyrmäävän upea nainen. Menin melkein sanattomaksi hänet edessäni, Laukka kuvaili näkemäänsä.
LUE MYÖS: Olet mitä syöt -sarjan Pippa Laukka hehkuttaa somevaikuttajaa – vyötäröltä lähti 31 senttimetriä: "Menin melkein sanattomaksi hänet nähdessäni"
Kehopositiivisuuden puolesta vahvasti jo ennen osallistumistaan suosikkiohjelmaan puhunut Koistinen kommentoi torstaina jaksoaan myös omalla Instagram-tilillään.
Hän kertoo päivityksessään jännittäneensä kovasti televisiossa esiintymistä ja kiittelee seuraajiaan viesteistä, joita hänelle on tulvinut ohjelman tultua ulos. Kiitoksensa saa myös Pippa Laukka, jota Koistinen luonnehtii korvaamattomaksi avuksi.
Koistinen kertoo myös hieman siitä, kuinka matka on jatkunut kuvausten jälkeen.

