BB-talosta häädetty Kai Merilä: Toimittajasta ei voi tulla julkkiksen henkiystävää

Kai
Julkaistu 09.09.2013 13:12(Päivitetty 09.09.2013 15:37)

Kai Merilä häädettiin BB-talosta ensimmäisenä. Tekikö hänen toimittajana mieli kirjoittaa muilta kuulemistaan asioista?

Toimittaja Kai Merilä häädettiin BB-talosta ensimmäisenä. Miestä häätö ei harmittanut.

Kai kertoo keskustelleensa esimerkiksi Mariannen kanssa tämän julkisuuskuvasta ja siitä, että tämä tarvitsee "bimbomeiningin" lisäksi myös jonkun ammatin. Tekikö toimittajan mieli kirjoittaa muilta kuulemistaan asioista?

– Kyllä se siinä tuli totta kai mieleen, Kai tunnustaa.

– Tuli mieleen, että ai, se on tuollainen, pitääkin pistää mieleen. Tai että ahaa, sillä on tuollainen harrastus, siitähän sais hyvän jutun!

Kai kertoo jopa ehtineensä suunnitella kalastusjuttua Frederikin kanssa!

Mies aikoo jatkossakin tehdä juttuja myös talokavereistaan toimittajan roolissa, mikäli tällainen tilanne tulee eteen. Kain mukaan toimittajasta ei voi tulla julkkiksen ystävää.

– Oikeastaan toimittajasta ei ihan henkiystävä saisi tulla. Sitten se menee vaikeaksi. Onhan meillä Matin (Nykänen) kanssa myös vaikeaa, jos tapahtuu jotain tosi rankkaa.

Kai kertoo kuitenkin suhtautuvansa työhön työnä: joku muu kirjoittaisi kuitenkin Matin tekemisistä, joten on parempi, että hän itse hoitaa kirjoittamisen.

Katso Kain videohaastattelu!

Sumo video id

Tuoreimmat aiheesta

Big Brother