Anna-lehden mukaan Erika Vikmanin äiti ei näe tyttärensä suhdetta Dannyn kanssa ongelmallisena.
Laulaja Erika Vikmanin, 24, äiti kommentoi ensimmäistä kertaa tyttärensä suhdetta musiikkineuvos Ilkka ”Danny” Lipsaseen, 74, Anna -lehden haastattelussa. Danny on haastattelun mukaan otettu hyvin vastaan Erikan perheessä.
– Äiti ei ole koskaan tuominnut valintojani. Hän tietää, että kuljen joka tapauksessa omia polkujani.
Vikmanin mukaan äidiltä ei ole tullut erityisiä neuvoja kumppanin valintaa kohtaan, vaan vanhemmat ovat aina luottaneet siihen, että tytär tekee omat ratkaisunsa niin kuin parhaaksi näkee.
– Minulle on kaikkein tärkeintä nähdä lapseni onnellisina ja tasapainoisina, laulajan äiti Saija Vikman kertoo.
Kotona Vikman saa olla rauhassa tuntemattomien ihmisten arvostelulta, eikä siellä pariskunnan ikäerosta ole tehty numeroa. Vikmanin perheessä Danny on otettu yhtä hyvin vastaan kuin Erikan pikkusiskon Jennikan poikaystävä, joka on Dannya 50 vuotta nuorempi.
Erika kommentoi aikaisemmin suhdetta Hyvää elämää -ohjelmassa keväällä:
Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.