Angelina Jolien varoitus George Clooneylle: Älä pilaa häitämme!
Angelina Jolie on tehnyt selväksi, ettei George Clooney saa häiritä Jolien ja Brad Pittin häitä käytännön piloilla.
Hiljattain kihlautuneetAngelina Jolie ja Brad Pitt suunnittelevat unelmahäitään. Kutsuvieraslistalla on myös Pittin hyvä ystävä, näyttelijä George Clooney – ja Jolie onkin huolissaan siitä, aikooko tämä tehdä käytännön piloja Pittille parin häissä.
– Hän ei halua yhtäkään käytännön pilaa häihinsä ja hän on tosissaan. Angie soitti Georgelle ja varoitti häntä henkilökohtaisesti. Hän laittoi Georgen lupaamaan, että mies laittaisi käytännön pilat sivuun Angien suuren päivän ajaksi. George antoi sanansa, mutta oli myöntänyt kavereilleen houkutuksen vastustamisen olevan vaikeaa, tuntemattomana pysyttelevä lähde kertoi National Enquirer –lehdelle.
Jos Pitt kuitenkin joutuu häissään pilan kohteeksi, mies ei voi syyttää kuin itseään – hän nimittäin paljasti hiljattain olleensa itse se, joka aloitti kaksikon väliset käytännön pilat.
– Kun kuvasimme Ocean’s 12 -elokuvaa Italiassa, lähetin muistion koko italialaiselle työryhmälle: "Rakas työryhmä: Toivomme teille erinomaisia kuvauksia. George Clooney kertoo roolin olevan hänelle hyvin vaikea. Hän tarvitsee jatkuvaa keskittymistä. Herra Clooney pyytää, ettette yritä keskeyttää häntä tai katsoa häntä silmiin. Jos teidän on puhuteltava häntä, viitatkaa häneen vain nimellä "Daniel" tai "Mr. Ocean"." Tätä jatkui kaksi viikkoa. Hän suhtautui asiaan tahdikkaasti, mutta luulen, että häntä alkoi lopulta hermostuttaa, Pitt on muistellut.
Lue myös:
MTV3/Helmi
Lähde: Femalefirst.co.uk
Kuvat: Getty Images
Uusimmat
-
16:39
Kartta näyttää: Näin EU-maat suhtautuvat venäläisviisumeihin
-
16:39
Kristiina Mäkelä latasi kivikovan lausunnon kunnostaan – kertoo mihin finaalissa aikoo hypätä
-
16:28
Pienituloisuuden erot kasvaneet kerrostalolähiöiden ja pientaloalueiden välillä – pienituloisuus yleistyi kerrostalolähiöissä
-
16:26
Lukiolainen kuvasi videon metron hirmuruuhkasta: "Lapsia istui metron lattioilla" – viivästyksiä ja peruutuksia luvassa myös jatkossa
-
16:18
Amazonin sademetsää tuhoutui alkuvuodesta jälleen ennätysmäärä – sademetsä on ihmiskunnan kohtalonkysymys
-
16:18
Ukkosrintama saapui Suomen länsiosiin – luvassa rankkasateita, myrskytuulta ja jopa trombeja
-
16:10
Salkkarit-hahmo järkyttyy totaalisesti – kuulee salaa keskustelun
-
16:06
Navalnyi kritisoi venäläisoligarkkien pakotteita – syyttää 6 000 viranomaista Venäjän operaation tukemisesta
-
15:54
EM-finaalin loikkinut Senni Salminen vaatii itseltään priimaa loppukilpailussa – "Sillä ollaan korkealla"
-
15:49
Hallituksessa keskustellaan Loirin valtiollisista hautajaisista – Marin: "Omaisten toivetta kuultava"
-
15:41
HIFK:n soppa sakenee – kohun keskelle joutunut valmentaja vastaa seuran väitteisiin: "Minulla on kaikki kirjalliset todisteet"
-
15:40
Pitkäaikainen ystävä: "Ei Vesku olisi halunnut valtiollisia hautajaisia" – tämä on Loirin oma toive
-
15:15
Tutkijat saivat lupaavia tuloksia uudesta malariarokotteesta – 88 prosenttia koehenkilöistä säästyi tartunnalta
-
14:59
Muotivaikuttaja Sami Sykkö antoi arvionsa Sanna Marinin pukeutumisesta: "Nahkatakki Nato-neuvotteluissa oli hyvä veto"
-
14:55
Maija Vilkkumaa muistelee nostalgisella kuvakimaralla 70-lukua: "On siitä mennyt vuosikymmeniä viisi, mä synnyin kesken öljykriisin"
-
14:51
Teollisuushalli tuhoutunut lähes kokonaan tulipalossa Hämeenlinnassa – sammutustyöt jatkuvat iltaan asti
-
14:50
Ukrainan pelastuslaitoksen videolla näkyy Venäjän ohjusiskun tuho – MTV seuraa sotaa
-
14:45
Toistuuko Oulun myrskykaaos? Tiistaina jopa kolme autoa jumissa kerralla alikulkutunneleissa – palopäälliköltä tärkeä varoitus
-
14:25
Kolmiloikan EM-finaalissa nähdään kaksi suomalaista! Mäkelä ja Salminen selvittivät karsinnan varmasti
-
14:19
Venäjä ja Kiina järjestävät yhteiset sotaharjoitukset
-
Lataa lisää