Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelman Roosa nauha -erikoislähetyksessä muisteltiin myös edesmennyttä Aira Samulinia.
Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa nähtiin sunnuntaina 29. lokakuuta Roosa nauha -erikoislähetys, eikä kukaan pareista joutunut kotimatkalle jakson päätteeksi. Lisäksi suorassa lähetyksessä muistettiin 23. lokakuuta menehtynyttä tanssilegenda Aira Samulinia, joka ohjelman historian saatossa vieraili alusta lähtien lähes jokaisessa jaksossa kahta lukuun ottamatta.
Jakson aluksi näytettiin yleisöstä tyhjä tuoli, joka oli Samulinin vakipaikka. Kyseinen istuin "jäädytetään" loppukaudeksi Samulinin kunniaksi. Huomenta Suomen Tanssiraadissa MTV Uutisten viihdetoimittajien mukaan liikutus Samulinin poismenosta oli käsinkosketeltava TTK-studiolla.
– Juontajat Vappu Pimiäja ottivat asian huomioon alkujuonnossaan ja siinä jo tunsi sen, miten liikuttava se tilanne oli ja miten koskettavaa se oli. Vapullakin ääni ihan värisi siinä, niin oli se kyllä herkkä hetki, kertoi.

