Aikooko tämä superpari ostaa Michael Jacksonin tilan?
Huhut kertovat, että Beyoncé ja Jay-Z olisivat käyneet katsastamassa edesmenneen Michael Jacksonin Neverlandin tilan.
Viihdemaailman superpari Beyoncé ja Jay-Z ovat lehtitietojen mukaan käyneet tutustumassa edesmenneen Michael Jacksonin Neverlandin tilaan. Huhut kertovat, että miljonääripariskunta on kiinnostunut ostamaan eteläisessä Kaliforniassa sijaitsevan noin 1100 hehtaarin kokoisen tilan.
22 miljoonan euron arvoisella tilalla ei ole asunut ketään sen jälkeen, kun Jackson pakeni Bahrainiin vuonna 2005. Alunperin Jackson osti tilan vuonna 1988 kuvattuaan siellä musiikkivideon Paul McCartneyn kanssa. Tähti rakennutti tilalle huvipuiston vuoristoratoineen ja maailmanpyörineen, mutta useimmat huvipuiston laitteista on jo myyty huutokaupassa.
Jay-Z ei ole kieltänyt käyneensä tutustumassa tilaan, mutta sanoo, ettei ole ostamassa sitä.
– Minulla ei ole kiinnostusta Neverlandiin, tähti väittää.
LUE MYÖS:
Hannakaisa Taskinen / Jokakoti.fi
Lähde: nypost.com
Kuva: Splash News
Uusimmat
-
15:09
Venäläisjuristi ällistelee Aleksandr Bolshunovista tehtyä rikosilmoitusta: "Houreinen juttu"
-
15:09
Sara Parikka kirjoittaa rehellisesti perhearjen vaikeista hetkistä – poti pitkään huonoa omatuntoa, kunnes koki oivalluksen
-
15:07
Seuraa suorana hallituksen infoa kello 16: Paikalla pääministeri Marin sekä perhe- ja peruspalveluministeri Kiuru
-
15:00
Suosittu ruokabloggari Lotta Viitaniemi menehtyi onnettomuudessa 39-vuotiaana – "Lotta antoi meille syötävän hyvät reseptit elämään"
-
14:59
Kokeilitko kepillä jäätä, kun hait romutuspalkkiota? Saattaa olla poliisiasia: "Selviä väärinkäytöksiä"
-
14:54
Ruokalähettipalvelu Wolt on kerännyt pääomasijoittajilta 440 miljoonan euron rahoituksen
-
14:48
Venäjällä ilmoitettiin uudesta mielenosoituksesta Navalnyin puolesta – viime viikonloppuna poliisi pidätti tuhansia mielenosoittajia
-
14:46
MTV seuraa koronan etenemistä Suomessa: 192 uutta koronatartuntaa – Sipoossa kokonainen työmaa karanteeniin
-
14:37
Vladimir Putinin mukaan alaikäisten ei pitäisi osallistua mielenosoituksiin – sanoo kaiken laittoman olevan vaarallista ja väittää Navalnyin videota aivopesuksi
-
14:12
Venäjän mukaan Yhdysvaltain diplomaatit ja teknologiayritykset lietsovat "Venäjä-vastaisia protesteja"
-
14:12
Hiihtotähden luottohahmo huikkasi: "Nähdään Lahdessa" – 24 tuntia myöhemmin tapahtui pahin mahdollinen
-
14:10
Jethro Rostedt vei somen hittikakun toiselle tasolle – kiinteistöalan guru loihti keittiössään lonkerokakun
-
14:01
THL: Koronarokotteen on saanut Suomessa runsaat 106 000 henkilöä
-
13:59
Turhauttaako korona-arki? Opettaja Chris keksi puhelinhelpotuksen: "Meistä jokainen kirkuu sisäisesti juuri nyt, joten..."
-
13:55
Ministeri Ohisalon lamakirjoitus kirvoitti palautemyrskyn ja kehotuksen takaisin koulun penkille: "Ikävää, kun ministeritasolla pitää vääristellä historiaa"
-
13:53
Mikko Koivun tilanteesta uutta tietoa – Jarmo Kekäläiseltä lupauksia antava lausunto
-
13:42
Chelsea antoi päävalmentajalleen potkut – lähde: uusi menestysluotsi astumassa tehtävään
-
13:34
Virtain perhesurmaajan lähipiirissä toinenkin tragedia reilu vuosi sitten – lähisukulainen ampui itseään, ex-vaimoaan ja tämän uuden kumppanin
-
13:32
Joni Mäen kädestä huojentava tieto – suomalaishiihtäjä ei suunnittele rikosilmoitusta
-
13:20
Hiihtomaajoukkueen jatko-ohjelma julki – Lahden välikohtauksessa kätensä loukannut Joni Mäki mukana joukkueessa
-
Lataa lisää