Se on harvoin positiivinen yllätys, että elintarvikepakkauksesta löytyy jotain sinne kuulumatronta, mutta vielä ikävämpää on se, ettei edes uskalla arvata, mitä elintarvikepakkauksesta on löytynyt.
Iso-Britanniassa Richard Noon teki vastikään kummallisen löydön sipsipussistaan. Epämääräisestä löydöksestä uutisoi Mashable-sivusto.
– Löysimme sen suljetusta pussista kantakapakassani. Se on niin suuri, että se vei valtaosan tilasta pussin sisällä, Noon kertoo.
Noon epäilee, että epämääräinen köntti on pudonnut sipsitehtaalla linjastolle vanhingossa. Mies epäilee, että kyseessä saattaa olla esimerkiksi suuri ja tahmainen kasa mausteita.
Kyseisiä sipsejä valmistava Burts Chips on luvannut sosiaalisessa mediassa selvittää, mikä Noonin sipsipussista löytynyt yllätys on.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
***
Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.