Sosiaalisen median vaikuttaja Jaakko Parkkali kertoo kokeneensa kovia viidakossa.
Tosi-tv-ohjelma Olen Julkkis… Päästäkää Minut Pois! -ohjelmaa tähdittänyt YouTube-vaikuttaja Jaakko Parkkali keskeytti kauden viimeisessä jaksossa saatuaan kuvauksissa paniikkikohtauksen. Miehen piti mennä perjantaina nähdyssä semifinaalitehtävässä pimeään luolaan tulitikkujen kera ja sytyttää soihtu päästäkseen pois luolasta.
Mies lausui turvasanat: ”Olen Julkkis Päästäkää Minut”-pois tehtävän aikana, minkä myötä kilpailu loppui hänen osaltaan.
Jo ennen tehtävään alkua, Parkkalilla oli outoja tuntemuksia tulevasta.
– Jo heti ennen tehtävää oli jo sellainen fiilis, että miten selviän tästä. Se kertoi siitä, että en ollut ihan valmis siihen.
– Menin luolaan ja en saanut mitään aikaiseksi. Aloin heti hyperventiloimaan ja käsistä ja jaloista meni tunto. Lysähdin polvilleni. Menin shokkitilaan, Parkkali kuvailee tuntemuksiaan.
Tubettajatähti kertoo paniikkitilan jatkuneen myös ohjelman kuvauksien jälkeen.
– Kun hotellissa makasin sängyllä, meinasin siinä alkaa hyperventiloida ja oli pientä paniikkia. Sain tuotannolta ja ihmisiltä apua. Ei kuitenkaan ollut sen vakavammasta asiasta kyse.

