Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ylöjärvellä pahoinpidelty mies on edelleen tajuton: Poliisi tunnistanut uhrin ja epäillyt – yksi vangittuna tapon yrityksestä

Jaakko Stenroos/All Over Press
Julkaistu 12.07.2019 15:38

Salla Laurila

Ylöjärvellä tapahtuneen pahoinpitelyn tutkinta etenee, kertoo poliisi tiedotteessaan. Uhrin henkilöllisyys on selvinnyt ja kaksi henkilöä on otettu kiinni pahoinpitelyyn liittyen. Tapausta tutkitaan tapon yrityksenä.

Poliisi pyysi aiemmin tällä viikolla yleisön apua pahoinpidellyn miehen henkilöllisyyden tunnistamiseksi. Mies oli saanut pahoinpitelystä vakavat vammat ja hän on ollut pahoinpitelystä lähtien sairaalassa tajuttomana.

Mies on tunnistettu 62-vuotiaaksi ylöjärveläiseksi mieheksi. Kaksi miestä on otettu kiinni tapaukseen liittyen, joista toinen on tunnustanut pahoinpitelyn.

Pahoinpitelijä ja uhri tunsivat toisensa

Nuori mies on kertonut pahoinpidelleensä miehen, koska hän oli ohi kävellessään katsonut häntä epämiellyttävällä tavalla. Tapauksen osapuolet ovat tunteneet toisensa entuudestaan.

Poliisi on vanginnut yhden henkilön tapauksen johdosta epäiltynä tapon yrityksestä.

Poliisi toivoo edelleen mahdollisia silminnäkijähavaintoja tapauksesta annettavan Nokian poliisille numeroon 0295 445 888, vastaajaan 0800 90022 tai sähköpostitse osoitteeseen vihjeet.pirkanmaa@poliisi.fi.

Lisää aiheesta:

17-vuotiasta poikaa epäillään tapon yrityksestä RaumallaPoliisi etsii murhaajaa Hämeenlinnassa: Epäillyllä tatuoinnit poskessa ja kaulassa
Viisikymppinen mies löi metalliputkella tuntemattomia Tampereen yössä – poliisi tutkii
Puukotettu mies hoiperteli verissään yöllä Jämsän keskustassa, hätääntynyt sivullinen hälytti apua – poliisi toivoo yleisön vihjeitä
Ryöstetty ja pahoinpidelty mies löytyi kotoaan kuolleena – miehen seurassa olleet päästettiin vapaaksi – poliisi pyytää lisävihjeitä
Poliisi pyytää havaintoja ryöstöstä ja pahoinpitelystä Siilijärvellä
PoliisiYlöjärviPahoinpitelyRikos

Tuoreimmat aiheesta

Poliisi
  • Eilen16:58
    Kouvola

    Väkivaltaa Kouvolassa, vammoja teräaseesta: Tältä paikalla näyttää

  • Eilen14:28
    KRP

    Rosvopomo "Mansikan" nimissä valitus vangitsemisesta ja pyyntö tutkia poliisin toimet: "Minulla ei ole ollut mitään mahdollisuutta puolustautua"

  • Eilen11:34
    Varkaudet

    Valtaisa koruvarkaus kultasepänliikkeestä Seinäjoella – poliisi pyytää havaintoja

  • ke18:38
    Oulu

    Suuri poliisioperaatio käynnissä Oulussa – tältä paikalla näyttää

  • ke17:36
    Rikospaikka

    Tuomari Sanna Luoma vaati sarjavainoajaa vangittavaksi, ollut siitä lähtien vuosia itse miehen uhrina