Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Vuotokuva paljastaa: uusi iPhone tulee kultavärissä

Julkaistu 31.08.2018 01:51
Toimittajan kuva

Erno Konttinen

erno.konttinen@mobiili.fi

ernonbogel

Apple julkistaa uudet iPhonet 12. syyskuuta, paljastui medialle lähetetyistä kutsuista. Tulevista iPhoneista tiedetään jo lähes kaikki ja nyt 9to5Macin julkaisema vuotokuva paljastaa, että uudet iPhonet tulevat saamaan kultaisen värivaihtoehdon. Viimevuotinen iPhone X ei tullut myyntiin kultaisena.

Vuotokuvassa esiintyvät 5,8- ja 6,5-tuumaiset OLED-näytölliset iPhonet, jotka ovat kalleimmat kolmesta tulevasta iPhonesta. 9to5Macin mukaan molemmat laitteet kantaisivat nimeä iPhone XS. Molemmat mallit saisivat siis kultaisen värivaihtoehdon. Toistaiseksi ei ole tietoa, tuleeko edullisempi, 6,1 tuuman LCD-näytöllä varustettu iPhone myyntiin myös kultaisena.

OLED-näyttöisten huippumallien odotetaan ehtivän markkinoille jo syyskuussa, kun taas kolmikon edullisimman 6,1 tuuman LCD-näyttöisen mallin toimitusten aloitus voi venyä hieman myöhemmäksi. 6,1 ja 6,5 tuuman iPhone-mallit ovat tulossa saataville valituille markkinoille myös kahdella SIM-korttipaikalla varustettuna versiona.

Lisää aiheesta:

Applen suunnitelmat paljastettiin: ensi syksynä kolme uutta iPhonea suurilla näytöilläTältä uuden huippu-iPhonen pitäisi näyttää - näyttö nuolee reunojaApple-tietäjä: ensi vuonna kolme uutta iPhoneaVuotokuvat: Musta iPhone tulossa?Huhu: iPhonesta tulossa vieläkin jättimäisempi versioHaluatko pinkin iPhonen? Sellainen voi olla tulossa ensi kuussa
DigiLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Digi
  • Eilen17:47
    Tekoäly

    Yrityskaupoilla satumaisesti rikastunut Peter Sarlin: Yhä sama auto ja asunto – näin hän on käyttänyt varojaan

  • Eilen09:28
    Romania

    Romaniassa kehotettiin suojautumaan, Naton hävittäjiä ei saatu apuun – iskun jäljet löytyivät aamulla

  • Eilen07:02
    Tekoäly

    Kyselytutkimus: Tekoälyn käyttö kasvaa pk-yrityksissä – kaikki eivät koe saavansa siitä hyötyä

  • ma15:17
    Viiden jälkeen

    Kiikarissa joulun toivotuimmat lahjat? Näin pyydät tekoälyä etsimään parhaat hinnat

  • 9.11.23:42
    Droonit

    Drooneja parveillut ydinvoimalan yläpuolella Belgiassa