Victoria lopetti työnsä, ja ryhtyi alastomaksi siivoojaksi: "Halusin tehdä jotain seksuaalisesti rohkeaa"

Korkekoulutettu nainen päätti perustaa siivousyrityksen, jonka siivojat tekevät töitä alasti, kertoo The Sun.
Yhä useampi ulkoistaa kotinsa siivoamisen kiireen vuoksi – tai ihan vain siksi, että ei niinkään välitä siivoamisesta. Tavallisesti siivoojalle annetaan työrauha, mutta on olemassa myös siivousyrityksiä, joiden toimintatapa on päinvastainen.
"Halusin tehdä jotain seksuaalisesti rohkeaa"
Victoria Murphy, 25, työskenteli korkeakouluopintojensa ohessa kosmetologina. Valmistuttuaan tapahtumatuottajaksi, hän kuitenkin päätti, että täyspäiväiset kauneusalan työt saivat luvan loppua – hänellä oli idea rahakkaasta liiketoiminnasta. Hän perusti siivouspalveluita tarjoavan yrityksen, Glimmerin.
Ajatus saattaa kuulostaa ensikuulemalta tylsältä ja jokseenkin tavanomaiselta, mutta Victorian yritys ei ole mikä tahansa siivouspalvelu: hän ja muut yrityksen työntekijät siivoavat alasti.
– Halusin tehdä jotain, mikä on hauskaa, seksuaalisesti rohkeaa, mutta ei liian extremeä, Victoria taustoittaa liikeideaansa.
Ei mikään seuralaispalvelu – tuntipalkka on siivoojilla kohdillaan
Victoria joutuu usein selventämään, mitä hänen alaisensa varsinaisesti tekevät työkseen. Ensisijaisesti työ on korkeatasoista siivoamista flirttailevalla otteella, minkä lisäksi asiakkaiden kanssa keskustelu on tärkeää.
Victoria vakuuttaa, ettei hänen yrityksensä ole kevytkenkäinen seuralaispalvelu, vaan kyse on hauskanpidosta työn merkeissä.
Siivouspalvelun hinta riippuu siitä, kuinka paljon palvelun ostaja toivoo siivoojalla olevan vaatetta yllään.
Jos siivooja heiluttaa moppia alusvaatteissa, hänen tuntipalkkansa on noin 64 euroa, yläosattomissa siivouksen suorittaneelle siivoojalle maksetaan tunnista 75 euroa ja täysin alastomana työnsä tehnyt siivooja tienaa tunnista lähes 90 euroa.
Työntekijäksi ei pääse kuka tahansa
Nuoren yrittäjän bisneksen suosiosta ja kenties myös tarpeesta kertoo myös se, että Victorian yritys työllistää tällä hetkellä yhteensä 15 työntekijää, joista kolme on miehiä.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Victoria ei huoli alaisekseen ketä tahansa, sillä Glimmerin työntekijällä tulee olla kokemusta siivoojana työskentelystä. Myöskään pelkkä kaunis tai komea ulkokuori ei riitä, vaan työntekijässä tulee olla myös sisäisesti kaunis.
– Työntekijällä tulee olla hyvä persoonallisuus ja yksi oleellinen ehto on myös se, että Glimmer-siivoojan tulee tuntea olonsa mukavaksi myös alasti ollessaan, Victoria listaa.
Yrityksen palvelut kiinnostavat kaikenikäisiä – jopa eläkeläisiä
Victoria ajatteli yritystä perustaessaan, että hänen yrityksensä tarjoamat sensuellit siivouspalvelut kiinnostaisivat enimmäkseen keski-ikäisiä miehiä.
Olettamus oli kuitenkin väärä, sillä yrityksen asiakaskunta on hyvin monimuotoinen. Nuorimmat asiakkaat ovat kolmekymppisiä, kun taas vanhimmat ovat jopa 80-vuotiaita.
– Monet asiakkaamme asuvat yksin ja ovat aika yksinäisiä. Siksi onkin tärkeää, että tarjoamamme siivouskokemus on hauska ja että siivoojat keskustelevat asiakkaiden kanssa.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Vaikka yrityksessä työskenteleekin myös miespuolisia siivoajia, naiset eivät juurikaan käytä Glimmerin kaltaisia siivouspalveluita. Naisasiakkaiden lisääminen onkin yksi yrityksen kehityskohteista tulevaisuudessa.
Yritys aikookin laajentaa toimintaansa tarjoamalla juhliin alastomia seremoniamestareita sekä etenkin naisasiakkaita varten suunniteltuja alastomien yleismiesten palveluita.
LUE MYÖS: Hämmentävän paljastavat uima-asut herättävät ihmetystä: "Miten tämän kanssa mennään vessaan?"
Lue kaikki uusimmat lifestyle-aiheiset artikkelit!
Uusimmat
-
16:46
Leijonien NHL-pakki päätyi yhtäkkiä järisyttävään limboon – sitten piti haukata happea: "Oli varmaan oma ennätysvaihtoni"
-
16:39
Valtakunnansovittelijaksi viisi hakijaa – nykyinen sovittelija ei ole listalla
-
16:30
Espanja haluaa lanseerata kuukautisvapaan ensimmäisenä Euroopassa – gynekologi MTV:lle: "Kuukautiskipuja työkyvyttömyyden syynä on vähätelty"
-
16:30
Tuleeko MM-kisat sittenkään Suomeen? Lähde: Isännyyshaussa yllättävä käänne
-
16:30
Huolestuttava havainto etätyötä suosivista – tärkeä viesti johtajille: "Työelämä on muuttunut pysyvästi"
-
16:21
25,4 astetta! Helleraja rikki ensimmäistä kertaa tänä vuonna juuri ennen huimaa viilenemistä, joka kestää pitkään
-
16:20
Turkilta on tullut Suomelle viime vuosina yhdeksän luovutuspyyntöä – kaksi ihmistä luovutettu
-
16:15
Suomalaispuolustaja palaa Pohjois-Amerikasta Eurooppaan
-
16:00
Megan Fox edusti tyylikkäänä yhdessä kihlattunsa kanssa Kardashianin ja Barkerin häissä – luksuskemuissa yllättävä pukukoodi
-
15:59
Poliisikoira Mortin tarkka vainu löysi kolmatta päivää metsässä maanneen vanhuksen – "Pelasti ihmishengen"
-
15:57
Leijonien NHL-vahvistus Joel Armia hämmästytti jäätävällä tempullaan – näin hän kommentoi Tshekki-pelin upeaa maaliaan
-
15:48
29-vuotias nainen yritti tappaa ex-miehensä kahden kaverinsa kanssa Tampereella: Tekoa edelsi ex-puolisoiden riita yhteisistä lapsista
-
15:33
Puukkomies ryösti Salen Pieksämäellä – poliisi julkaisi tuntomerkit ja pyytää havaintoja
-
15:31
Syyttäjä: Kidutuksenomaista väkivaltaa Jyväskylässä – kiehuvaa vettä kasvoille, WC:n puhdistusainetta juotettu ja kymmeniä viiltoja veitsellä
-
15:22
Boris Johnson: Otan vastuun partygate-juhlista – ei puhunut mitään eroamisesta
-
15:18
Jaromir Jagr rajussa liikenneonnettomuudessa – "Luulin sen olevan loppuni"
-
15:18
Tapparalle tärkeä jatkosopimus: Veli-Matti Savinainen jatkaa Tampereella
-
15:16
Perustuslakivaliokunta: Valmiuslain uudistus vaatii tarkennusta, mutta voi edetä kiireellisesti – "Meidän täytyy todellakin varautua kaikkiin uhkiin"
-
15:13
Venäjä löyhentää sopimussotilaiden yläikärajaa, yhä vanhemmat kelpaavat palvelukseen – MTV seuraa sotaa
-
15:08
Aseet ovat USA:ssa sementoitu oikeus ja poliittinen umpikuja: "Asia ei muutu, ellei kansalaisten ajattelu muutu"
-
Lataa lisää