Valioliigaan nousevan Luton Townin kapteeni Tom Lockyer on edelleen sairaalassa. Puolustaja lyyhistyi Wembleyllä kentälle nousukarsintojen finaalissa Coventry Cityä vastaan lauantaina.
LUE MYÖS: Sensaationousun Valioliigaan tehnyt seura sekoitti pienen Lutonin asukkaat – kansanjuhlissa valtava tungos
LUE MYÖS: Valioliiga-kausi päättyi huimaan putoamistaisteluun – perinteikäs seura säilyi vain niukasti
Lockyer, 28, kiidätettiin sairaalaan pelaajan kaaduttua nurmelle ilman minkäänlaista kontaktia ottelun 12. minuutilla. Luton voitti finaalin rangaistuspotkukilpailun jälkeen varmistaen nousunsa Valioliigaan.
– Hän on edelleen sairaalassa. Hänelle on tehty paljon kokeita ja tarkastuksia. Hän on hyvissä käsissä, Lutonin manageri Rob Edwards vahvisti BBC:lle tiistaina.
– Hän laittoi minulle viestiä eilen illalla ja odotti pääsevänsä tänään pois, mutta hän vain sanoi minulle näin. Me näemme sitten.

