Uniklubi etsii levytyssopimusta

3: Uniklubin Jussi
3: Uniklubin Jussi
Julkaistu 29.10.2007 11:41(Päivitetty 29.10.2007 11:52)

Suomen suosituimpiin rockbändeihin lukeutuva Uniklubi metsästää itselleen uutta levytyssopimusta. Yhteistyö Universal Musicin kanssa on katkolla ja bändi hakee itselleen uutta suuntaa.

- Sanotaanko näin, että bändi etsii tällä hetkellä uutta potkua ja bändillä on semmoinen kela, että nyt tarvitaan tulta munille, että uutta nousua etsitään, Uniklubin Jussi Selo kertoi Viihdeuutisille.

Levy-yhtiöihin Jussi suhtautuu kriittisesti, vaikka kehuukin yhteistyötä Universalin kanssa.

- Ainahan levy-yhtiöt on perseestä. Paljon parempi olisi, jos bändit itse julkaisisivat levynsä. Se on itsestäänselvyys.

- Kyllä homma on kääntynyt väärinpäin, levy-yhtiö ottaa isomman siivun kuin mitä oikeasti kuuluu. Aikaisemmin se on ehkä ollut toisinpäin. Onneksi en tajua näistä hommista mitään, mutta kyllähän siinä paska haisee!

Katso Jussin haastattelu.

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Musiikki