Ruotsin prinssi Carl Philip ja hänen vaimonsa prinsessa Sofia saavat pian unelmatalonsa Tukholman Djurgårdenista, kertoo Expressen.
Expressenin käsiinsä saama dokumentti paljastaa, että prinssin ja prinsessan unelmatalo valmistuisi maaliskuussa 2017 ja olisi tuolloin muuttovalmis.
Pariskunnan olisi siis tarkoitus muuttaa unelmataloonsa vain kuukausi ennen heidän poikansa, prinssi Alexanderin yksivuotissyntymäpäivää.
Ruotsin hovin talousasiantuntija kertoo lehdelle olevan hyvinkin mahdollista, että pari pääsee unelmataloonsa keväällä. Hän kertoo, että talossa on tehty mittavia remonttitöitä.
– Toivomme kaiken olevan selvää vuoden 2017 alussa. Tämä on prinssin omaa omaisuutta ja pari vastaa itse remontin kustannuksista, talousasiantuntija Jan Lindman kertoo Expressenissä.


