Tottenhamilla on huippumahdollisuus katkaista tittelitön jaksonsa Jose Mourinhon alaisuudessa, huippukärki Harry Kane uskoo.
Pois potkitun Mauricio Pochettinon tilalle tullut Mourinho sai Spurs-ajalleen onnistuneen startin, kun joukkue kaatoi West Hamin 3-2 Valioliigassa sunnuntaina.
Tottenhamilla ei ole enää saumaa menestykseen Valioliigassa, mutta Mestarien liigassa ja FA Cupissa kaikki on vielä auki. Seuran edellisestä pokaalista on jo 11 vuotta.
LUE MYÖS: Lehti: José Mourinholta hämmentävä ensipuhe Tottenhamin pelaajille – "Voin olla tyttöystävänne, mitä ikinä haluatte"
Nyt katseet kääntyvät 56-vuotiaaseen Mourinhoon, jonka ura on ollut viime vuosina laskusuunnassa. Kane luottaa portugalilaiseen.
– Tämä ukko (Mourinho) on voittanut jokaisessa valmentamassaan seurassa. Sitä ei voi kieltää. Hän on todistetusti voittaja. Olen tehnyt selväksi, että haluan voittaa mestaruuksia ja haluan tehdä sen täällä, Kane kommentoi sunnuntain ottelun jälkeen.
