Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Sara Siepin seuraajat tuohtuivat kaunottaren somekuvasta – ex-missi kertoo tilanteestaan: "Olin ihan varma, että minulla on korona"

7:42Sara Sieppi paljastaa, miksi ei puhu enää kotikaupunkinsa murrettaSara Sieppi vieraili viime keväänä Joonas Nordman Show'ssa.
Julkaistu 08.10.2020 07:48
Toimittajan kuva

Iriz Silander

iriz.silander@mtv.fi

iriziriz

Sara Sieppi kertoo Instagramissa käyneensä koronatestissä.

Ex-missi ja sosiaalisen median vaikuttaja Sara Sieppi kertoo Instagram Tarinat -osiossa olleensa varma, että hänellä on koronatartunta. Sieppi julkaisi Instagramissa myös kuvan ravintolasta, jonka yhteydessä hän kertoi olleensa varma tartunnasta.

Hän kirjoittaa käyneensä heti testissä ja tulos oli tullut jo saman päivän aikana takaisin negatiivisena.

Myöhemmin hän vielä tarkensi seuraajilleen tilannettaan videolla.

– Haluan nyt korjata sen verran, että minulla ei ole mitään flunssaoireita. Alkuviikosta olin tosi väsynyt ja minulla oli erikoisen vetämätön olotila. Olin ihan varma, että minulla on korona. Koronavilkku ei hälyttänyt eikä kukaan minun läheinen ole koronassa, eikä ollut mitään flunssan oireita, Sieppi kertoo

LUE MYÖS: Pari vuotta sitten Sara Sieppi mietti, onko missään mitään järkeä – ottaa nyt kantaa kiusaamiseen rehellisellä kuvaparilla

Seuraajat ihmettelivät, miksi hän ei käytä maskia ravintolassa ja miksi hän ei ole karanteenissa.

– Ei ole flunssan oireita niin en ole 14 vuorokautta karanteenissa. En ole siis flunssaisena pyörinyt. Kävin katsomassa, että kaikki on ok. Sieppi kertoo voinnistaan.

Lisää aiheesta:

Rosanna Kuljun lomamatka sai epäonnisen käänteen: "Oksennus ei taas loppunut"Janni Hussilta poikkeuksellinen avautuminen – kertoo rehellisesti voinnistaan: "Eniten tekee vaan mieli olla omissa oloissaan ihan hiljaa"Huippumalli Heidi Klum ei sairasta koronavirusta: "Minulla on vain paha flunssa"Suvi Pitkäsellä epäillään koronavirusta – joutui testeihin oltuaan LapissaSara Sieppi sai törkeän viestin sosiaalisessa mediassa – rakentava viesti sai kommentoijan hiljaiseksiSara Siepiltä koskettava avautuminen: "Jos postaisin nyt kuvan, se olisi sellainen, jossa itken"
Sara SieppiSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Sara Sieppi
  • 13.12.14:01
    Miss Suomi

    Aikuisviihdekuvia ja muutto Yhdysvaltoihin – lue kohutut missiskandaalit

  • 11.12.21:01
    Miss Suomi

    Muistatko vielä nämä kohutut missiskandaalit?

  • 11.12.12:52
    Miss Suomi

    Nämä missit ovat luopuneet kruunuistaan

  • 12.11.09:19
    Verot

    Sointu Borgilla vaikuttajien vaikuttavimmat tulot

  • 12.11.08:34
    Verot

    Sara Siepillä jälleen jättitulot