Samppa Lappalainen ja Jenni Janakka ovat mukana Race Across the World -ohjelmassa.
Arkkitehti ja juontaja Samppa Lappalainen otti Race Across the World Suomi -ohjelmaan mukaansa puolisonsa Jenni Janakan. Pariskunta hetkuttaa kokemusta ja paljastaa samalla, että reissun aikana tuli myös jännittäviä tilanteita.
– Tykkäsin, että pääsi kisaamaan Sampan kanssa. Olemme eläneet, seikkailleet ja tehneet yhdessä, mutta nyt pääsi kisailemaan, Janakka kertoi.
Lue myös: Tässä ovat Race Across the World Suomi -ohjelman kilpailijat!
Lappalainen ja Janakka tapasivat toisensa sokkotreffeillä suunnilleen vuosi ennen ohjelman kuvauksia. Lappalainen ehdotti Janakalle ensimmäistä yhteistä reissua parin viikon tuntemisen jälkeen.
– Viikon siinä emmin ja sitten soitin äidille, että lähden tällaisen Sampan kanssa Nevadan autiomaahan Burning man -festareille, Janakka kertoo.
