Salkkarit saa uutta verta, kun uusi hahmo saapuu Pihlajakadulle sekoittamaan Mustavaaran siskosten kuviot.
Salattujen elämien syksyn ensimmäisissä jaksoissa Camilla on yrittänyt saada sovittua isänsä ja siskonsa välejä, mutta tuloksetta. Nainen päättääkin tulevissa jaksoissa turvautua äitinsä apuun.
Keskiviikkoiltana nähtävässä ennakkojaksossa nähdäänkin ensimmäistä kertaa Camillan ja Monican äiti.
Dahlia Mustavaaran roolissa nähdään näyttelijä Inkeri Mertanen. Elämäntyönsä Tampereen teatterissa tehnyt Mertanen kuvailee roolihahmoaan Mustavaaran naisten tyyliin kovapäiseksi.
– Hän pitää puolensa keinoja kaihtamatta. Roolihahmona häntä on mielekästä näytellä, sillä hän on hyvin monipuolinen persoona.

