Ferrarin Formula 1 -tallin teknisellä johtajalla James Allisonilla on Kimi Räikkösestä niin myönteistä kuin kielteistä sanottavaa.
Tallikaveri Sebastian Vettel oli loppupisteissä paljon vahvempi. Allison kuitenkin tuumaa, ettei todellinen ero kuljettajien välillä ollut niin suuri.
- Kimin kausi oli vähän kaksipiippuinen juttu. Kakkospaikka Bahrainissa oli fantastinen. Muissakin kisoissa, kuten Silverstonessa, Sebastian sanoi rehellisesti, ettei voinut Kimille mitään tietyissä radan osissa, Allison sanoi BBC:lle.
- Toisaalta Kimille tuli jonkin verran virheitä, ja todellista epäonneakin oli.
Allison kertoo suhtautuvansa tulevaan kauteen luottavaisesti. Kuljettajilla on kilpailulliset mutta reilut välit.
- Koko kauden ajan nähtiin, ja erityisesti loppukaudella, että Sebastian saa tehdä tosissaan töitä palkkansa eteen, Ferrari-johtaja huomauttaa.