Prinsessa Diana otti eron prinssi Charlesin kanssa raskaasti.
Prinssi Harryn ja prinssi Williamin vanhemmat, edesmennyt prinsessa Diana ja prinssi Charles olivat naimisissa 15 vuoden ajan ennen lopullista avioeroaan vuonna 1996. Hiljattain eräs Dianan läheisistä ystävistä kertoi ensimmäistä kertaa sydäntäsärkevästä keskustelusta, jonka hän kävi prinsessan kanssa eron jälkeen.
Nish Josh muistelee antamassaan haastattelussa hetkeä, jolloin hän kuuli ensimmäistä kertaa Dianasta eron jälkeen. Josh kertoo muistavansa kuinka prinsessa soitti ystävälleen itkien saatuaan avioeropäätöksen Charlesilta.
– Sanoin hänelle, että hän pärjää kyllä. Hetken kuluttua hän kokosi itsensä ja totesi: "No, otaksun ettei 21 miljoonaa puntaa ole huonosti entiseltä lapsenhoitajalta" mikä oli mielestäni suloista.
